ijournal.cz

Sedmnáct nových nezávislých kapel na Colours of Ostrava: Fumaça Preta, Gallon Drunk, ale i čeští Kalle

red Zdroj: Colours of Ostrava 8.5.2015 Festivaly, Zábava

Festival Colours of Ostrava, který se od 16. do 19. července uskuteční v industriálním areálu Dolních Vítkovic, oznamuje sedmnáct nových jmen. Na programu scény kurátorované hudebním magazínem Full Moon se stejně jako v minulých dvou ročnících objeví skupiny a interpreti, které spojuje touha tvořit hudbu zcela po svém, nezávisle na trendech. „Snažíme se na Full Moon stage představovat jména, jejichž tvorbu považujeme za unikátní a neotřelou. Těší mě, že hned u několika jmen z letošní sestavy náš výběr potvrdila ocenění jejich posledních nahrávek,“ říká dramaturg této scény Michal Pařízek a dodává: „Netýká se to jen českých zástupců jako Kalle nebo Schwarzprior, ale i zahraničních vystupujících.

fumacapreta2_mail Jeden z headlinerů scény, anglicko-venezuelská skupina Fumaça Preta vydala svůj  debut vloni na podzim a okamžitě se stala senzací v evropských undergroundových  kruzích. Ve své tvorbě míchají latinskoamerickou psychedelii, garážový rock, syrový  funk nebo africké rytmy; na své si přijdou fanoušci Funkadelic, Captaina Beefhearta  nebo třeba Pražského výběru. „S Fumaça Preta bylo nejsložitější jednání,“ prozrazuje  Pařízek. „Díky úspěchu alba je o ně obrovský zájem, kromě Colours se objeví  v programu mnoha dalších prestižních festivalů, například Primavera Sound, End of  the Road nebo na jazzovém svátku v Montreaux.

 
Táborská dvojice Kalle byla za kolekci Live from the Room nominována hned dvakrát na cenu Vinyla a nedávno za něj obdržela žánrovéKalle (3)_mailho Anděla. Bezprostřední a intimní písně Veroniky Buriánkové a Davida Zemana si během posledních pár měsíců získaly mnoho fanoušků. „Pro mě jsou Kalle stejným headlinerem jako Fumaça Preta nebo veteráni garážového rocku Gallon Drunk, v jejichž řadách najdeme členy Tindersticks či doprovodné skupiny Nicka Cavea. Pro někoho jiného může zase být největším lákadlem punkový all stars tým Hanba, který zahraje ve stejném čase jako Björk,“ prohlašuje Pařízek.

Na Full Moon stage zahraje také chilská psychedelická skupina The Holydrug Couple, která v květnu vydává očekávané album Moonlust, instrumentální trojice Inheritance, spojující ve své hudbě jazzové postupy s math rockem či elektroničtí Sky to Speak. Hutný atmosférický rock představí Nod Nod, kteří byli prestižním serverem Cvltnation.com zařazeni mezi pět nejnadějnějších tvrdě rockových skupin. K dalším vystupujícím patří slovenská písničkářka Katarzia, indie kytarovka Hissing Fauna nebo shoegazové naděje DIV I DED. Písně z chystaných podzimních alb představí populární Houpací koně nebo garážoví Kill the Dandies!, v nové tříčlenné sestavě zahrají rock’n’rolloví Gerda Blank. Program scény doplňuje pražská dvojice Sundays on Clarendon Road se svým melancholickým indie popem a v neposlední řadě také projekt Jested, čerstvý vítěz talentové soutěže 1Band2Play.

GALLON_DRUNK_mail Na Full Moon Stage v roce 2015 vystoupí: DIV I DED, Fumaça Preta (UK/VE),  Gallon Drunk (UK), Gerda Blank, Hanba, Hissing Fauna, The Holydrug Couple (CL),  Houpací koně, Inheritance, Jested, Kalle, Katarzia (SK), Kill the Dandies!, Nod Nod,  Schwarzprior, Sky to Speak, Sundays on Clarendon Road

 V současné chvíli jsou k dostání čtyřdenní vstupenky za 2.290 Kč v e-shopu Colours  of Ostrava (http://eshop.colours.cz) a v síti Eventim. Cena platí do 31. května. V prodeji  jsou také jednodenní vstupenky. V předprodeji v eshopu je již také ubytování v kempu  u areálu, parkování u areálu a parkování u kempu. Více informací na www.colours.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Colours of Ostrava