ijournal.cz

S čertem na vodě

red Zdroj: a foto: archiv Muzikál Mefisto 7.12.2016 Společenské akce a události

Zpěváci muzikálu Mefisto přivítali Mikuláše poněkud netradičně. Karolína Gudasová, Jan Kříž a Tomáš Trapl se sešli v pražském aquaparku, kde zazpívali nejzvučnější skladby z muzikálu a udělali tak radost návštěvníkům a zároveň pomohli přítomnému Mikuláši, Andělovi a Čertovi dětem rozdat sladké pochutiny.

Parta_z_Mefista_a_Mikulášovci

„Já už mám děti velký, takže Mikuláše moc neřeším, ale když jsem byl malý já, tak jsem se šíleně bál a dokonce jsem se jednou mamince počůral do klína,“ svěřil se Tomáš Trapl s humorem svým vlastním.

Zato Jan Kříž se se čerta nikdy moc nebál, jelikož pochází z divadelní rodiny, kde se pořád někdo převlíkal za všelijaké příšery. „ Stalo se mi snad jednou, že jsem se bál, protože jsem v čertovi zrovna nepoznával žádného známého herce, jinak nikdy. Ale myslím si, že je dobré, když děti mají z něčeho respekt a rodiče takového záchranného strašáka,“ prozradil Honza.

Dragonetti,_Faust_a_Markéta

„Já jsem taky nadšená, jak děti Mikuláše vnímají, je to hezká tradice. Jako malá holka, jsem se čerta bála, ale měla jsem připravenou nějakou básničku a vždy za ni dostala nějakou dobrotu,“ popsala Karolína Gudasová, jak to má s pátým prosincem.

Markéta_a_ČertV areálu aquaparku bylo krásné teplíčko a tak není divu, že se tam všem moc líbilo. Zpěváci se pohybovali po hladině bazénu a dováděli, co jim kostýmy dovolily. Měli na sobě totiž garderobu z představení Mefista. Přidal se i Anděl, Mikuláš a Čert. Všichni se brzy spřátelili, zkrátka tomuto ďábelskému triu nikdo neodolá. „ Je mnohem příjemnější trávit mikulášský večer v teple, než mrznout někde na náměstí. Je tady výborná atmosféra,“ pochvalovala si prostředí Karolína Gudasová, jež na sobě měla krásné bílé šaty, které ji doprovází v roli Markétky.

Diváci, kteří si zvolili toto neobvyklé prožití Mikuláše, bylo mnoho a všichni se tvářili velice spokojeně. Přítomné děti dostaly spoustu pochutin a dospělé naopak nadchnul hudební doprovod, který stál opravdu za to. Zazněly zde písně z muzikálu Mefisto, který právě sklízí obrovský úspěch v divadle Hybernia.

„ Sice jsem se čerta nikdy nebál a nevěřil na něj, ale na pátého prosince jsem se vždycky ohromně těšil. Ovoce a čokolády, co jsem jako kluk dostával, stály za to. Navíc, když přišel Mikuláš, věděl jsem, že za chvíli dorazí i Ježíšek,“ prozradil na závěr vánočně naladěný Jan Kříž.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: a foto: archiv Muzikál Mefisto