ijournal.cz

PUMA inspirovaná uměním, tenisem i ulicí

red Zdroj: Puma 25.2.2015 Móda, obuv, doplňky

PUMA přináší pro sezónu jaro/léto 2015 fantastické lifestyle kolekce inspirované nejrůznějšími tématy. Ať už fandíte modernímu umění Ethana Cooka, tenisové legendě Borisu Beckerovi, nebo prostě streetové módě, letos si z kousků od PUMY určitě vyberete.PUMA_R698_x_BWGH_

S pařížskou značkou ‘Brooklyn We Go Hard’ (BWGH) PUMA již nějakou dobu spolupracuje. Tentokrát je výsledkem parádní kolekce bot, oblečení a doplňků plná barevných variací a neobvyklých materiálů. Značku BWGH založili roku 2010 dva nadšenci do městské kultury David Obadia a Nelson Hassan, kteří jsou předními návrháři urban stylu. Pařížská dvojka kombinuje sportovní tradici PUMY s klasickými střihy oblečení vyrobeného z nubuku, kůže a textilu. Výsledkem jsou originální lifestylové kousky. Pokud jste fanouškem moderního umění, určitě znáte Ethana Cooka a jeho známé obrazy plné čtvercových a obdélníkových tvarů. Právě tenhle design a typické barevné kombinace světle šedé, tyrkysové a tmavě modré dodávají kolekci nezaměnitelný městský styl. Součástí kolekce jsou samozřejmě i ikonické tenisky PUMA Trinomic R698 ve stylu BWGH, které koupíte na e-shopu Queens.cz. 

PUMA_BWGH

A teď něco pro fanoušky tenisu a starých dobrých tenisek Boris Becker OG. Právě ty jsou totiž klíčovým kouskem celé kolekce PUMA SELECT. Tyhle kultovní tenisky proslavil na kurtech právě Becker, když v nich v roce 1985 vyhrál Wimbledon,a zapsal se tak do historie tenisu. Tváří téhle streetové kolekce inspirované tenisem je navíc Noah Becker, syn Borise Beckera, kterému to v bílo – červených botách extrémně sluší. Borisem Beckerem a jeho úspěchy jsou inspirovány i další kousky z kolekce jaro/léto 2015, např. triko PUMA Becker Tee. PUMA letos s radostí připomíná 30. výročí Beckerova nezapomenutelného úspěchu a je hrdá na to, že běhal po kurtu právě v teniskách PUMA. 

PUMA_Noah_Becker_in_Boris_Becker_OG

Do třetice všeho dobrého PUMA navázala spolupráci s newyorským módním konceptem ALIFE. Pokud značku ALIFE ještě neznáte, vznikla v roce 1999 a navrhuje originální módu inspirovanou kulturou newyorských ulic. Výsledkem spolupráce téhle kreativní značky ve spojení s tradicí značky PUMA je streetová kolekce plná vzorů a barev vyprávějící příběh centra New Yorku. 
PUMA_x_ALIFE_1

Hlavními motivy kolekce jsou kosočtverce jako logo ARC (ALIFE Rivington Club) a nesmrtelné barevné kombinace. Tmavě modrá, bílá a červená prostě nikdy neomrzí. Součástí kolekce jsou i klasické tenisky PUMA Suede a ikonický model Trinomic R698 v neméně originálním designu. Zástupci ALIFE se o značce PUMA vyjádřili jako o nedílné součásti historie módního a obuvního průmyslu, a měli pravdu. Kolekci PUMA ALIFE koupíte v pražském PUMA Store.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Puma