ijournal.cz

Bepanthen Sensiderm krém: novinka pro pacienty s ekzémy

red Zdroj: TZ Bayer a další 25.2.2015 Krása a zdraví, Životní styl
Atopický ekzém neboli atopická dermatitida je v posledních desetiletích moderní doby často citovaným pojmem mezi laickou i odbornou veřejností. Název tohoto onemocnění pochází z řečtiny, „atopos“ – cizí, „eczeo“ – prýštit. Jedná se o chronické nebo chronicky recidivující (opakující se) neinfekční zánětlivé onemocnění kůže. Atopický ekzém postihuje jak dospělé, tak děti. V dospělé populaci se vyskytuje asi ve 3 %, u dětí předškolního věku ve 12 %, nejvíce je to pak u dětí do 4 let věku v 16%.

Společnost Bayer přivádí na český trh novinku v oblasti péči o kůži zasaženou atopickým ekzémem. Bepanthen Sensiderm krém je určen pro pacienty s ekzémem v klidové fázi, či při prvních příznacích zhoršení ekzému. Mudr. Iva Stárková se nebrání tvrzení, že Bepanthen Sensiderm krém je možné používat, spolu s doporučenými léky od lékaře, i v akutní fázi ekzému.Bepanthen Sensiderm krém je účinný pomocník v péči o pokožku s projevy ekzému, který ulevuje od svědění a zarudnutí pokožky. Jedná se o lehký krém přímo určený ke stabilizaci a reparaci ochranné kožní bariéry. Po jeho nanesení je podrážděná pokožka hydratována a regenerována.

Krém obsahuje LLT ceramidy – lipidy s pokožce blízkou strukturou, 3,5% dexpanthenol, přirozené pečující lipidy a glycerin. Bepanthen Sensiderm krém je šetrný k podrážděné atopické pokožce, a proto je vhodný i pro nejmenší děti, pro těhotné a kojící ženy. Navíc jej lze používat dlouhodobě. Jde zdravotnický prostředek, který lze zakoupit v lékárně za cenu 158 Kč* (balení obsahuje 20 g krému).
* Nezávazná doporučená spotřebitelská cena ke dni 20. 2. 2015

Aplikací krému s lipidovou lamelární technologií jsou do přirozené lamelární struktury pokožky dodány chybějící lipidy, a tím dochází k „opravě“ poškozené ochranné kožní bariéry. Díky struktuře, která je pokožce vlastní, zapadnou lipidy přesně do poškozených částí kožní bariéry, a tuto „ochrannou zeď“ tak opět zrekonstruují. Obsahuje také 3,5% dexpanthenol a hydratační látky (jako je např. glycerin), které hydratují pokožku a poskytují tak optimální podmínky pro přirozenou hydrataci a regeneraci kůže.
Nejvhodnější je jej aplikovat již při prvních projevech začínajícího ekzému, kdy se kůže šupí a začíná svědit. Nanáší se v tenké vrstvě na zarudlá a svědivá místa na kůži, přičemž je možné jej používat dle potřeby i několikrát denně.

Krém také velmi dobře uleví pokožce při odeznívání nepříjemných projevů ekzému. Lze jej aplikovat také při podráždění pokožky jiného charakteru, jsou-li přítomny symptomy zarudnutí, svědění a suchosti pokožky (např. vlivem alergické reakce). Díky jeho složení je možné ho používat dlouhodobě. Je vhodným řešením péče o atopickou pokožku celé rodiny i pro nejmenší děti a ženy v době těhotenství a při kojení. V případě aplikace přípravku na bradavky a jejich okolí je třeba bradavky a jejich okolí před kojením důkladně umýt. Lze jej aplikovat i přímo na obličej i oči, jen je nutná opatrnost, právě v očním okolí.

 

Sedmero rad a tipů pro život s ekzémem a udržení zdravé pokožky:

 

  1. Sledujte nejčastější příčinu svědění a eliminujte ji (jídlo, stres, prašnost prostředí, alergeny). Někdy je nutné sledovat příčinu dlouhodobě, proto si veďte záznamy.
  2. Ke každodenní běžné péči o pokožku se sklonem k vysoušení a k ekzematickým projevům používejte promašťovací přípravky (např. kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast). Zejména v zimě pečujte o pokožku vyživujícími krémy.
  3. Kombinujte rychlé sprchování speciálními mycími prostředky s vanovou olejovou koupelí
    (2–3× v týdnu). Mycí postupy během dne nestřídejte. Ke koupeli lze použít také oves, otruby…Po zklidnění projevů ekzému používejte jemná mýdla a sprchové gely.
  4. Na obličej používejte pouze jemnou čisticí kosmetiku, ideálně pro citlivou pleť.
  5. Vyvarujte se nošení oblečení, které je drsné, na pokožce škrábe, je vám nepříjemné nebo způsobuje svědění. Dejte přednost bavlněnému prádlu, vyřaďte ze šatníku vlnu a všechny materiály s hrubými vlákny. Oblečení by mělo dýchat a nemělo by být příliš těsné.
  6. Mějte na paměti, že projevy může zhoršit třeba nemoc, léky, očkování, sportovní aktivity (bazén, fitness) i některé běžné domácí práce a koníčky (úklid, pletení, vaření). Také počasí ovlivňuje stav pokožky – sychravé a chladnější počasí může projevy zhoršovat.
  7. Při práci s čisticími prostředky (prostředky na úklid či mytí nádobí) noste rukavice.

Více informací o Bepanthen Sensiderm krému a péči o atopickou pokožku naleznete také na www.bepanthen.cz.Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: TZ Bayer a další