Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 17.Říjen 2018
ijournal.cz

Primabalerína Daria Klimentová se loučí představením Děkuji…

red Zdroj: Státní Opera 14.5.2014 Divadlo, Společnost a osobnosti
Primabalerína Anglického národního baletu Daria Klimentová 12. května ve Státní opeře převzala zvláštní cenu šéfredaktora portálu Opera Plus za svoji výjimečnou taneční kariéru a reprezentaci českého baletu v zahraničí. Mimořádné ocenění jí předal šéfredaktor Opery Plus Vít Dvořák, který při této příležitosti připomněl, že právě Daria Klimentová byla historicky první osobností, která jejich médiu poskytla rozhovor.

 Klimentová Muntagirov balet Národní divadlo


V těchto dnech jsou v plném proudu zkoušky na slavnostní gala představení Daria Klimentová: Děkuji…, které je na programu 15. 5. ve Státní opeře a kterým se proslulá tanečnice rozloučí s českým publikem. Večer slibuje jedinečný zážitek, Daria Klimentová zatančí společně s dlouholetým tanečním partnerem Vadimem Muntagirovem.

Klimentová Muntagirov balet Národní divadlo
Primabalerína Daria Klimentová vystoupila na tiskové konferenci s prvním sólistou Royal Ballet v Londýně Vadimem Muntagirovem.

Přední sólistka po čtvrtstoletí kariéry v únoru oznámila, že v této sezoně s vystupováním skončí. Poslední představení s Anglickým národním baletem, kde působí 18 let, odtančí 22. června.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Státní Opera