Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 19.Červenec 2018
ijournal.cz

Podpořte koupí kalendáře lidi s nemocí motýlích křídel!

red Zdroj: Debra 29.11.2015 Aktuality a pozvánky

V pondělí 30. listopadu 2015 se v prodejně ROSSMANN v ulici Rytířská 24 na Praze 1 bude konat autogramiáda charitativního kalendáře na rok 2016 organizace DEBRA ČR. Jeho zakoupením podpoříte pacienty trpící nemocí motýlích křídel (EB). Kalendáře budou dostupné na všech prodejnách drogerie parfumerie ROSSMANN začátkem prosince 2015. Autogramiády se zúčastní Jitka Čvančarová, Lucie Vondráčková, Simona Krainová, Barbara Nesvadbová a někteří další patroni nově vzniklého kalendáře.

Pacienty v kalendáři letos zastupuje 10letá Makulka

Pacienty v kalendáři letos zastupuje 10letá Makulka

 

 „Nemoc motýlích křídel je velmi těžké a vážné onemocnění. Nedá se vyléčit, ale díky specializované lékařské péči může dojít k významnému zlepšení a zkvalitnění života nemocných osob. Kalendář může být krásným vánočním dárkem, kterým potěšíte nejen své blízké, ale především podpoříte pacienty s EB, protože celý výtěžek poputuje na jejich léčbu,“ říká Jitka Čvančarová, patronka organizace DEBRA ČR.

„Jsme velice rádi, že můžeme být prodejce tak krásného kalendáře, který pomůže lidem trpícím nemocí motýlích křídel. Kalendář bude začátkem prosince k dostání v celé síti prodejen drogerie parfumerie ROSSMANN za 599 korun a celý výtěžek z prodeje poputuje na podporu organizace DEBRA ČR,“ říká Kateřina Olšáková, marketingová manažerka společnosti ROSSMANN.

Nemocí motýlích křídel se označuje vrozené dědičné puchýřnaté onemocnění kůže Epideromolysis bullosa congenita. V České republice jím trpí kolem 250 až 300 osob, ve světě jich žije zhruba 500 000. Kůže lidí s  EB je velmi křehká (jako křídla motýlů), proto i mírný tlak či tření kůže způsobuje tvorbu puchýřů a bolestivých, špatně se hojících, otevřených ran na kůži či sliznicích. Onemocnění se může projevit v jakémkoliv věku a jeho projevy jsou velmi rozmanité a individuální.

cover_kalendar_2016

Posláním charitativní organizace DEBRA ČR je pomáhat lidem s touto vzácnou nemocí a snažit se zvyšovat kvalitu jejich života. Organizace každoročně připravuje charitativní kalendář, na němž spolupracuje s řadou známých českých osobností. Letošního, v pořadí již šestého focení, se kromě patronky organizace DEBRA ČR Jitky Čvančarové zúčastnili také Aňa Geislerová, Tereza Voříšková, Barbara Nesvadbová, Simona Krainová, Lucie Vondráčková, Dara Rolins, Dan Bárta, Ben Cristovao a další. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Debra