Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 17.Říjen 2018
ijournal.cz

Oslavte Světový den mléka jarní soutěží s Mlékárnou Valašské Meziříčí

red Zdroj: Mlékárna Valašské Meziříčí 8.5.2016 Soutěže

Džbán a ovoceMléko a mléčné výrobky patří mezi základní skupiny potravin. Doporučuje se, aby mléko nebo mléčné výrobky byly každodenní součástí jídelníčku starších a dospívajících dětí. Je to komplexní potravina, obsahující všechny tři základní živiny (bílkoviny, tuky a sacharidy), prakticky celé spektrum vitamínů, s výjimkou vitamínu C. Mléko je důležitým zdrojem dobře vstřebatelného vápníku a minerálních látek. Význam mléka i mléčných výrobků je oslavován, má svůj svátek Mezinárodní den mléka, který připadá každý rok na čtvrté květnové úterý – letos tedy 24. května.


Historie tohoto svátku se datuje už do roku 1957, kdy se ve švýcarském Interlakenu konala konference významných světových lékařů. Ti se sešli, aby mimo jiné prodiskutovali význam mléka a jeho nezastupitelnou roli ve výživě. Tento rok se Světový den mléka slaví již po děvětapadesáté. Mlékárna Valašské Meziříčí se k oslavám samozřejmě tradičně připojila 29. dubna, kdy uspořádala na Valašskomeziříčském náměstí oslavu společně s Ovocentrem, významným dodavatelem ovoce a zeleniny. 

Buďte fit s Vitafitem z Mlékárny Valašské Meziříčí

Vhodně zvolený pohyb a úprava jídelníčku se odráží nejen na našem vzhledu, ale především na tom jak se cítíme a jaká je celková kvalita našeho života. Mezi velmi důležité jídlo dne se řadí snídaně, neboť dodává tělu energii po celonočním půstu. Dle všeho pomáhá udržovat také stálou váhu. Mlékárna Valašské Meziříčí vyrábí celou škálu kvalitních mléčných výrobků vhodných pro zdravý životní styl. Jedním z těchto výrobků je i Ovocný jogurt Vitafit s cereáliemi. Jedná se o jogurt s obsahem tuku 2,5 procenta. Díky vyváženému obsahu ovoce a cereálií jej můžeme do jídelníčku zařadit každý den.

Vitafit jaro

„Ovocný jogurt Vitafit s bohatým obsahem semen pšenice, ječmene, slunečnice a cereálií představuje v kombinaci s ovocem skvělou snídani či svačinku, kterou lze zařadit do jídelníčku zaměřeného na zdravý životní styl,“ uvádí Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Tento jogurt zaujme nejen moderním designem, ale také tím, že cereálie jsou již v jogurtu přímo zamíchány, dodává Zdeněk Bukovjan.

Vitafit cereálie

Vitafit je špičkový výrobek moderního mlékárenského průmyslu, který obsahuje 16 % cereálií – ječmen, pšenici, pšeničné otruby, žitné otruby, ovesné vločky a špaldovou krupici. Dále obsahuje rýži, slunečnicová semena, dýňová semena a pohankové krupky. Vychutnat si jej můžete v příchutích Vitafit cereálie jablko a hruška, Vitafit cereálie granátové jablko a sušené meruňky nebo Vitafit cereálie jahoda. Obsah tuku v jogurtu je min. 2,5 %.

Vitafit cereálie v příchuti jahoda se pyšní také oceněním Perla Zlínska. Perlu Zlínska uděluje Agrární komora společně se Zlínským krajem. Tato komise hodnotí řadu aspektů výrobku, mezi které patří originalita, design, použité suroviny, způsob výroby a vliv výrobku na zdraví zákazníka.

Vyhrajte ceny, které do jarní soutěže věnovala Mlékárna Valašské Meziříčí – 2x sadu nožů Tescoma, 2x kuchyňský set plechu na pečení, vykrajovače a chňapek Tescoma, 2x třídílnou sadu na grilování v tašce.

Soutěžní otázka: Mezinárodní den mléka připadá letos na 

1) 29. dubna

2) 24. května

3)  1. června

Správnou odpověď zasílejte do 18. 5. 2016 půlnoci na naši e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz s označením  Soutěž – mlékárna. Uveďte také korespondenční adresu, na kterou budeme případnou výhru zasílat.


Nože 600Kčcena 400Kčcena 250 Kč

 



Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mlékárna Valašské Meziříčí