ijournal.cz

Oblá hrana na scénu!

red Zdroj: Solodoor 31.5.2015 Hi-tech a bydlení

Svět je kulatý… a oblé tvary jsou všude kolem nás. Nevyhýbají se ani takovým interiérovým kusům jako jsou dveře a zárubně. Oblá hrana v mnoha povrchových úpravách je nejen designová, ale přináší s sebou i něco navíc!

„Dveře dnes neslouží jen k otevírání a zavírání místnosti. My chceme, aby svým majitelům nabídly i něco navíc,“ říká Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní, a pokračuje: „Oblá hrana na dveřním křídle s sebou přináší velice elegantní designový doplněk. V kombinaci s oblou zárubní vytvoří velice příjemný dveřní komplet, který oživí každý interiér.“ Oblou hranu si lze vybrat téměř u všech modelových řad a v téměř všech povrchových úpravách, a to včetně vysoce mechanicky odolného CPL laminátu nebo SOLO 3D, což do dnešní doby nebylo možné. „Pevné lamináty dosud ohnutí neumožňovaly. Oblou hranu původní výrobní technologie umožňovaly pouze pro ohebné fólie. Proto je novinka oblé hrany z CPL laminátů tak průlomová,“ upřesňuje Martin Dozrál.

A pozor! Zároveň bude také možné si pořídit různé hrany na dveřích, například i šikmou…


dvere_SONG_povrch_SOLO_3D_dub_prirodni_obla_hrana_foto_zdroj_SOLODOOR

Oblá hrana není jen o designu, ale uživatelům přináší…

  • snížení rizika úrazu při pádu na hranu dveří,
  • snížení rizika poškození dveří při nárazu jiným předmětem,
  • snížení rizika zachycení oděvu při průchodu,
  • výrazné omezení rizika odlepování namáhaných hran dveří,
  • praktičnost při údržbě a čištění dveří, tzn. nezachycuje se na ní prach a nečistoty, a proto lze dveře s oblou hranou použít i do namáhaných provozů,
  • větší bezpečnost při otevírání a zavírání dveří

dvere_SONG_povrch_SOLO_3D_eben_pracovna_obla_hrana_foto_zdroj_SOLODOOR

Kromě elegantního designu se oblá hrana na dveřích a zárubních vyznačuje hned několika užitnými vlastnostmi, které jistě všichni uživatelé dveřních kompletů ocení. „Při nechtěném pádu na hranu dveří se minimalizuje riziko poranění jak padající osoby, tak i hrany dveří. Nedochází tedy ke zranění anebo poškození hrany dveřního křídla, což u ostré hrany bývá docela časté. Stejně tak se vyhnete zachycení kusu oděvu při procházení kolem dveří. V neposlední řadě to je i snadná údržba a nižší Martin_Dozral_generalni_reditel_SOLODOOR_portretusazování prachu a pronikání vlhkosti do samotného dveřního křídla. Díky velice preciznímu a kvalitativnímu zpracování za pomoci nejmodernější výrobní technologie je hrana dveří mechanicky odolná a nehrozí tak její odlepení nebo jiné poškození,“ doplňuje Martin Dozrál, který vše uzavírá doporučením:
„Oblá hrana na dveřích se už na českém trhu objevila u některých zahraničních výrobců. Ovšem toto provedení má výrazné omezení a kvalitou je hodně nízko. Navíc platí pouze pro tenké povrchové fólie, tak o nějaké větší odolnosti proti poškrábání nemůžeme hovořit a navíc, pokud se na oblou hranu alespoň trochu více podíváte, jasně poznáte kvalitativní rozdíl. Rozdíl je i v samotném designu. Konkurenční oblá hrana je spíše zaoblená varianta normální hrany a v kombinaci se zárubní nevytváří elegantní komplet. Dalším rozdílem je forma nepřesného napojení povrchového materiálu a hrany majiteli dveří zanedlouho přináší nepříjemnosti v podobě odchlíplého nebo odštíplého materiálu.“

dvere_VERTIGO_s_hacky_povrch_SOLO_3D_dub_prirodni_obla_hrana_foto_zdroj_SOLODOOR 

Společnost  SOLODOOR a.s. je tradičním, ryze českým výrobcem interiérových dveří a obložkových zárubní se sídlem v Sušici. Založena byla roku 1997 jako nástupnická organizace Dřevařské výroby SOLO Sušice a.s. Společnost patří mezi největší a nejvýznamnější zaměstnavatele regionu. Kromě jiného se může pyšnit i známkou kvality CZECH MADE, oceněním, které zohledňuje nejen kvalitu výrobků, ale i působení firmy na životní prostředí, spotřebu energií či péči o zaměstnance.

13_ohnuti_plaste_do_oble_hrany_foto_zdroj_SOLODOORdetail_oble_hrany_foto_zdroj_SOLODOOR
Kompletní nabídku sortimentu i služeb a seznam prodejních partnerů naleznete na www.solodoor.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Solodoor