ijournal.cz

O horách vážně i nevážně. Nadělte si pod stromeček knihu plnou příhod

red Zdroj: CPress 6.12.2017 Soutěže

Martin Úbl je v nejlepším smyslu slova dobrodruhem. S partou podobných nadšenců vyhledává ve světě lokality, kam vás žádná cestovka nepozve, a o své zážitky se dělí prostřednictvím blogu a přednášek. Ty nejzajímavější nyní vydává ve své knižní prvotině.

Co se stane, když expedici vede gumové kuře? Jaké jsou typické sny na treku? Jak to dopadá, když chlapec vezme svoji přítelkyni na 14 dní mimo civilizaci? Na tyto i další otázky najdete odpovědi v nové knize Martina Úbla Neuvěřitelné příhody z hor, která vyšla 16. listopadu 2017. Autor už 15 let chodí po horách, přednáší a na svém úspěšném blogu se téměř deset let se čtenáři dělí o svůj pohled na každodenní situace i adrenalinové vysokohorské zážitky.

Neuvěřitelné příhody z hor - obálka 

Podle názvu knihy se může na první pohled zdát, že se jedná o úsměvné a někdy až k smíchu přivádějící příběhy odehrávají v čistě horském prostředí, ale není tomu tak. Během prvních kapitol zjistíte, že jsou to příběhy napsané životem a o životě každého z nás. A jako i v životě, tak i na horách zdoláváte vrcholy i pády, ale s partou kamarádů jde všechno líp.

Ačkoliv jde o jeho první knihu, je znát, že autor dobře ví, co čtenáře pobaví a rozesměje. Z pohledu vypravěče popisuje cesty, které podnikl s partou kamarádů pod vedením gumového kuřete. Neuvěřitelné příhody z hor jistě potěší nejen horaly a cestovatele, ale i ty, kteří se rádi začtou do úsměvných vyprávění ze života plných někdy až lehce brutálního humoru. Knihu doplněnou o autorovy fotky z cest a ilustrace Jana Kolomičenka vydává nakladatelství CPress.

V duchu celé knížky autor již na obálce upozorňuje, pro koho není její četba vhodná: Nečtěte tuto knihu, pokud si nepamatujete, kdy jste se naposledy zasmáli – berete se příliš vážně; jste nudní a prudérní; máte společného s přírodou pouze to, že jste svým SUV kdysi srazili ovci.

Martin Úbl - Nejlepší treky Peru

Nejtěžší treky Peru

Tak zní název aktuální přednášky Martina Úbla, kterou můžete v nejbližší době navštívit 14. 12. 2017 v brněnském Expedition Clubu. Vyslechnete si zážitky z jednoho z nejkrásnějších treků světa a dozvíte se, co jej dělá nezapomenutelným a proč se vyplatí vyrazit raději na Huayhuash než na Machu Pichu.

Vyhrajte jednu z pěti knih ´Neuvěřitelné příhody z hor´ a zpříjemněte si nejen vánoční čas zábavným čtením.

Soutěžní otázka: Expedice Martina Úbla s partou kamarádů vždy vedlo

a) gumové kuře
b) plyšové kuře
c) plastikové kuře

Správnou odpověď pošlete nejpozději do 15. prosince 2017 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu prosím uveďte Soutěž – kniha. Nezapomeňte rovněž na svou korespondenční adresu pro odeslání výhry.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: CPress