ijournal.cz

Novinka na českém trhu! Ochutnejte francouzský luxus

red Zdroj: ILE DE FRANCE 14.11.2019 Gastronomie
Světoznámá značka prémiových sýrů ILE DE FRANCE od svého prvního vyplutí vroce 1936 se poprvé objevila u českých břehů. Připlula s nákladem lahodných plátkových sýrů. Poznejte tak ve svých oblíbených pokrmech kousek Francie.
logo
Sýry ILE DE FRANCE jsou vyráběny s láskou a úctou k tradici k mlékařskému řemeslu. Mléko pochází z francouzských farem. Na český trh přicházejí s pěti druhy plátkových sýrů, v nichž se najde každý milovník sýrů. Značka ILE DE FRANCE má za sebou více než 80 úspěšných let. V roce 1936 vyrazil na cestu jeden z prvních zaoceánských parníků ILE DE FRANCE a začal dovážet francouzské sýry Brie a Camembert do USA. Sýry ILE DE FRANCEve světě rychle získaly pověst vysoce kvalitních francouzských sýrů. Plátkové sýry ILE DE FRANCE Vám doporučujeme jak pro studenou (Baldaran, Normantal, Crémerin), tak pro teplou kuchyni (Charmidor, Montaver). Dopřejte si luxus!

Všechno to začalo bratrskou spoluprací. Alfred Schratterna New Yorkský trh distribuoval ty nejlepší evropské potraviny. Jeho bratr Julius Schratterse v Evropě staral o jejich výběr. Pro převoz přes Atlantik si vybrali jeden z nejluxusnějších parníků té doby ILE DE FRANCE. Luxusní francouzské sýry nesou jméno tohoto parníku, k jeho poctě a ve jménu luxusu, který ve své době představoval. Na jeho palubě se plavili známí a zámožní lidé a užívali si francouzské kuchyně a interiéru ve stylu Art Deco.

ILE DE FRANCE
Plátkové sýry ILE DE FRANCE Vám doporučujeme jak pro studenou (Baldaran, Normantal, Crémerin), tak pro teplou kuchyni (Charmidor, Montaver). Dopřejte si luxus!

ILE DE FRANCE CrémerinILE DE FRANCE Crémerin je lehký sýr rozplývající se na jazyku. Svou krémovou příchutí a dokonalou jemností splní všechna vaše přání, která si od lehkého sýru můžete přát.
ILE DE FRANCE Normantal
ILE DE FRANCE Normantal je sýr s ovocnou chutí a jemnou texturou, který potěší všechny chuťové pohárky. Výrobci sýrů pro jeho výrobu vybírají ten nejjemnější francouzský tvaroh. Textura sýru Normantal nabírá během procesu zrání na jemnosti a vyvíjí si silnou ovocnou osobnost

ILE DE FRANCE BaldaranILE DE FRANCE Baldaran je sýr plný charakteru. Ten získává díky receptu spojujícího plnotučné mléko zfrancouzských farem spečlivě vybranými sýrovými kulturami. Tyto fermenty dodávají plátkům sýru Baldaran jeho jemnou texturu spojenou s charakteristickou chutí, kterou získává díky dlouhému procesu zrání v sýrařských sklepech. ILE DE FRANCE Normantal je sýr s ovocnou chutí a jemnou texturou, který potěší všechny chuťové pohárky. Výrobci sýrů pro jeho výrobu vybírají ten nejjemnější francouzský tvaroh. Textura sýru Normantal nabírá během procesu zrání na jemnosti a vyvíjí si silnou ovocnou osob
ILE DE FRANCE Charmidor
ILE DE FRANCE Charmidor je sýr vyznačující se svou intenzivní krémovitostí a jemně rozplývající texturou. Mistrové sýru tisknou jeho jedinečnou chuť díky mléku obohacenému o smetanu a specifické fermentačníkultuře, která během procesu zrání nabírá na síle. Díky této technice sýr Charmidor můžete vychutnat za tepla, kdy odhalí svá nejchutnější tajemství.


ILE DE FRANCE MontaverILE DE FRANCE Montaver je sýr určený především k teplým pokrmům. Díky dokonalé kombinaci různých fermentů nabývá charakteristickou sladce ovocnou chuť a při zahřátí získává extra tající texturu. Vylepšete svůj domácí burger sýrem Montaver.


Francouzské plátkové sýry ILE DE FRANCE –100 g, cena 42,90 Kč.


Zajímavost na konec..


víte, jaká země má největší spotřebu sýru? Není to ani Francie či Nizozemí jak by každý očekával.

Největší spotřebu sýrů vEvropě mají Řekové -31 kg. Následují je země jako: Finsko, Francie, Německo, Nizozemí a Itálie. V České republice je průměrně konzumováno 17,7 kg na osobu. Ve světě jsou poté největšími konzumenty země západní Evropy a USA, nejnižší konzumace připadá na země 3. světa.

spotřeba sýrů

Produkce sýrů:

USA: 5515 mil. tun
Německo: 2309 mil. tun
Francie: 1782 mil. tun
Itálie: 1005 mil. tun
Nizozemí: 888 mil. tun

Zdroj: Ing. Jiří Kopáček, CSc. Českomoravský svaz mlékárenský z.s rok 2016
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: ILE DE FRANCE