ijournal.cz

Nová pohádka režiséra Zdeňka Trošky Čertoviny

red Zdroj: a foto: Fénix Film /Vojta Resler 2.1.2018 Film

Do kin vstupují Čertoviny jako první český novoroční titul již 4. ledna 2018. Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají.  V přestrojení  za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

Čertoviny

V hlavních rolích čertů se představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Pekelné osazenstvo doplnil ve filmu Karel Dobrý v roli Lucipera. Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Jana mladý herec Richard Jaroslav Müller, sedláka Oldřich Navrátil, statkáře Kopyta Jaromír Nosek, selku Andrea Hoffmannová. V dalších rolích uvidíme Davida Gránského, Janu Bernáškovou, Radka Holuba.

Čertoviny - J.Prachař a Z. Troška

Někteří z herců pracovali s režisérem poprvé, jiní se k němu před kameru vracejí. Jaké to bylo na Čertovinách?

„Je to pro mě příjemná spolupráce. Pohoda na place a hravá atmosféra,“ říká Karel Dobrý, který si po upírovi ve Strašidlech nyní zahrál vládce pekel Lucipera.

Čertoviny - K. Dobrý

Já si Zdeňečka hrozně vážím i jako osoby i jako pana režiséra. Pro mě je to velká čest si zahrát v pohádce režiséra, který režíroval pohádky, na kterých jsem vyrůstala jako Princezna ze mlýna a tak dále, takže ta spolupráce je neskutečně dobrá,“  souhlasí představitelka Haničky Sara Sandeva.

„Zdeněk Troška je pohodovej, na place byla super atmosféra … pokud to někdo nezažil, tak neví. Mluvil jsem s lidmi, kteří s ním před tím točili, ať to byla Sabina Laurinová a další a všichni říkali, že mi to hrozně závidí a že jejich natáčení se Zdeňkem byly nejkrásnější časy a že je to hrozně bavilo. A měli pravdu, užil jsem si to,“ přidává se David Gránský.

Čertoviny - David Gránský

Trailer najdete zde: https://pydio.lsfilm.cz/data/public/1f4cb2c10701844a.php

Čertoviny vznikají v produkci společnosti Fénix Film, producentek Dany Volákové a Michaely Flenerové, jedním z hlavních partnerů filmu je televize Prima, která tak vstupuje do snímku Zdeňka Trošky již podruhé.  Inventář kostýmů  a rekvizit zapůjčilo Barrandov Studio a.s. – Fundus – půjčovna kostýmů a rekvizit. Do kin uvede Čertoviny společnost Cinemart  4. ledna 2018.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: a foto: Fénix Film /Vojta Resler