ijournal.cz

Firma Wiesner-Hager vybavila nové kancelářské prostory internetové parfumerie Notino více než třemi stovkami kusů nábytku

red Zdroj: Wiesner-Hager 2.1.2018 Koktejl

Firma Wiesner-Hager, největší rakouský výrobce kancelářského nábytku, vybavila 4 000 m2 nových kancelářských prostor parfumerie Notino s.r.o. v Brno Business Park. Za architektonickým návrhem stojí ateliér Kyzlink Architects, který s parfumerií již v minulosti jednou úspěšně spolupracoval.

JRK_8497

Cílem projektu bylo vybudovat moderní nadčasové prostředí pro zvětšující se počet zaměstnanců, které se zároveň bude vykazovat lepší dopravní dostupností a širší nabídkou služeb v okolí. Vývoj architektonického konceptu a projekčních prací trval pět měsíců, přičemž stavební práce začaly v prosinci 2016. Na přelomu června a července 2017 bylo vše dokončeno a firma Notino se mohla přestěhovat do nových prostor. Celkový účet za realizaci projektu je 70 milionů Kč.

 JRK_8702

Nábytkem od Wiesner-Hager jsou vybavena celá dvě patra firmy Notino v jedné z budov komplexu Brno Business Park. „Notino ve svém zadání zdůraznilo přání vytvořit netradiční prostor za použití kvalitních moderních materiálů a prvků, nikoliv ale ve smyslu okázalého luxusu. Šlo spíše o vhodná a dobře promyšlená řešení pro ‚dobrého hospodáře‘. Naše společnost do interiéru nových kanceláří dodala celkem přes 300 kusů nábytku, mezi jiným např. 230 kusů naší nejprodávanější kancelářské židle paro_2 (ve dvou různých variantách), 46 stohovacích mnohoúčelových židlí nooi a 14 stolů yuno,“ říká ředitel české pobočky Wiesner-Hager Zdeněk Brisuda.

JRK_8849

Jde o ojedinělý koncept, kdy zadavatel architektům poskytl dostatek prostoru a do návrhu zasahoval zcela minimálně. Architekti tak nebyli nuceni činit ve svém záměru jakékoli výrazné ústupky. S výsledným tvarem se ateliér rozhodl zúčastnit několika soutěží o interiér roku, jako je např. Zasedačka roku, Fit-out roku či Kanceláře roku.

JRK_9129

Více informací najdete na www.wiesner-hager.com/cz

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Wiesner-Hager