Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Sobota, 4.Duben 2020
ijournal.cz

Nová Cola od Birellu

red Zdroj: Plzeňský Prazdroj 8.3.2020 Gastronomie
Cola od Birellu
Birell uvedl na trh svou verzi colového nápoje, v jehož receptuře vsadil na kolový oříšek, který celou kategorii nápojů pojmenoval, a byl součástí původních receptur. Cola od Birellu je z přírodních surovin, bez chemie, a navíc až s polovičním obsahem cukru.

Cola od Birellu staví na kvalitních přírodních surovinách a plné chuti, kterou jí dodává nealkoholické pivo, extrakt z kolového oříšku nebo skořice. „Cola pro nás byla logickým krokem, jak rozšířit portfolio, a nabídnout spotřebitelům další chuť bez konzervantů a umělých přísad. Navíc jdeme vstříc zdravému životnímu stylu – Cola od Birellu obsahuje v porovnání s běžně prodávanými colovými nápoji až o polovinu méně cukru a to pouze 5,1 g na 100 ml nápoje. Věříme proto, že si mezi spotřebiteli najde své příznivce,“ uvádí Kristýna Tereková, manažerka značky.

Pro docílení originální, a přitom přírodní chuti, Birell prozkoumal jednu z globálně Cola od Birellu_plechovkanejpopulárnějších příchutí ze všech stran a šel až k jejím kořenům. To vyžadovalo specifickou spolupráci s tzv. taste hunters neboli lovci chutí, kteří cestují po světě, a hledají nové chutě, vůně a jejich kombinace. Zanedlouho začal tým odhalovat původní receptury coly, ve kterých jej zaujalo využití kolového oříšku, který už v dnešních recepturách nenajdete.

Kolový oříšek je plodem kolovníku (koly) a pochází se střední a západní Afriky, poprvé byly plody použity v 80. letech 19. století pro výrobu posilujícího sirupu. Přestože dal kolovník jméno celé kategorii nápojů, z jejich receptury postupně zcela vymizel, a nahradily jej jiná, zpravidla chemická dochucovadla. „Rozhodli jsme se, že naše Cola od Birellu bude ochucená přírodním výtažkem z kolového oříšku, který ji dodává jedinečnou nahořklou chuť a příjemné aroma,“ dodává Tereková.

Birell nové variantyCola od Birellu je od března k dostání v běžné síti prodejen v plechovkách o objemu 500 ml a v PET lahvích o objemu 400 ml. Doporučená cena obou variant je 19,90 Kč. K dostání bude i na výčepu ve vybraných hospodách a restauracích.


Spolu s Colou lze ochutnat i další letošní novinky od Birellu a to Citronádu, Bezovku nebo Ledový čaj s broskví.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Plzeňský Prazdroj