Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 19.Březen 2019
ijournal.cz

Návrat věku páry aneb jak efektivně využít páru v domácnosti

red Zdroj: Euronics, Kasa.cz 25.10.2017 Hi-tech a bydlení

Vodní pára byla fenoménem 19. století. Dnes našla uplatnění v domácnostech, aby hospodyňkám ušetřila čas i spoustu práce. Spotřebiče s funkcí páry se osvědčily při žehlení, ale skvěle si poradí například i s mytím oken a odstraněním zašlé špíny i plísní. Jděte na úklid chytře, plnou parou vpřed!

Na výběr máte mezi kompaktními ručními parními čističi tzv. jednokomorovými, nebo většími, které dokáží generovat větší množství páry díky velké nádržce na vodu.


Sušička prádla místo žehličky

Že vám sušičky prádla mnohem rychleji usuší každý kousek oblečení je naprostou samozřejmostí. Moderní sušičky ale umí mnohem víc. U sušiček vybavených parní funkcí, oceníte nejen skvělé usušení prádla, ale také to, že ve většině případů jej už nemusíte žehlit. Vlivem páry se záhyby dokonale narovnají a vy tak můžete prádlo po usušení rovnou poskládat do skříně. Pračky vybavené funkcí páry dokáží osvěžit krátce nošené oděvy, které není nutné vyprat. Pára efektivně zbaví prádla zápachu z cigaret nebo jídla. Oblíbenou košili už proto nemusíte hned po prvním nošení znovu prát. Stačí vložit do pračky, zvolit „parní program“ a po ukončení programu jen pověsit na ramínko a vrátit zpět do skříně.


Na okna i na špínu ekologicky a bez chemie

Mytí oken patří mezi nejméně oblíbené domácí práce. Je časově i fyzicky namáhavé a výsledky čištění nedopadnou často podle vašich představ. Řešení nabízí parní čistič, který přináší revoluci v úklidu bez použití chemie. Drahé čisticí prostředky plné chemie už potřebovat nebudete. Parní čistič pracuje pouze s vodou a čistí a dezinfikuje pomocí páry. Přístroj za pomoci horké páry uvolní zašlou špínu a nečistoty a poradí si i s počínající plísní na rámech oken. Práce s parním čističem navíc není vůbec složitá. Do zásobníku v přístroji dáte vodu, čistič zapnete a během několika málo minut se připraví pára. V okamžiku, kdy nástavec přiložíte k povrchu, čistič začne pracovat. Kromě oken ho využijete k čistění nejrůznějších ploch i povrchů, jako jsou dveře, zrcadla, lednice, ale i koberce, matrace, čalounění a další.

 

Důkladně vyčištěné podlahy

Místo klasického vytírání mopem nebo mokrým hadrem opět sáhněte po páře. Parní mopy jsou ideální na úklid tvrdých podlah. Díky silnému proudu páry hloubkově čistí pevné podlahy, ale poradí si i s kobercem. Můžete ji využít na všechny druhy pevných podlah ať už je to dlažba, lino, PVC i další. Stejně jako před každým jiným vytíráním vysajte nebo zaměťte. Po ukončení práce jednoduše sejmete návlek na mop a vyperete v pračce. Některé parní mopy dokonce dokáží i osvěžit vzhled koberce. „Při výběru parního mopu se zaměřte na objem nádrže a dobu provozu páry, to určuje, jak dlouho budete moci vytírat bez přerušení provozu. Pokud vámi vybraný model nedosahuje doby provozu páry, jakou potřebujete k úklidu, zaměřte se na to, zda je možné během provozu odejmout nádržku na vodu a znovu ji naplnit a v práci pokračovat prakticky bez přerušení,“upozorňuje produktový manažer Kasa.cz Petr Štursa. Neobávejte se, že parní mop je pro vás finančně nedosažitelný. Za klasický mop i s vědrem a ždímacím mechanismem zaplatíte od 400 do 2000 korun. K parnímu mopu vědro nepotřebujete, takže ušetříte i skladovací prostor a kvalitní parní mop seženete už od 1800 Kč.


Žehlení je radost

Pokud vám dosloužila žehlička a chystáte se pořídit si novou, budete se pravděpodobně rozhodovat mezi parní žehličkou nebo systémovou žehličkou s napařovacím generátorem. Máte-li početnou rodinu a pravidelně žehlíte větší množství prádla, pak se vám rozhodně vyplatí investice do systémové žehličky. říká produktový specialista Euronics Pavel Janů. Chybu však neuděláte, ani pokud se rozhodnete pro klasickou napařovací žehličku. V tomto případě se ale zaměřte na příkon. rychlost nahřátí žehlicí plochy na požadovanou teplotu i sílu, se kterou žehlička doplňuje Pavel Janů.

 

Náš tip:

Žehlete bez žehlicího prkna

Jistě to znáte. Ráno jste ve spěchu a potřebujete rychle přežehlit šaty nebo halenku do práce. Na to, abyste ale vytahovali žehlicí prkno ze skříně, už nezbývá čas. Tento problém hravě vyřeší napařovač oděvů, který pracuje na bázi vysokého parního výkonu ve vertikální poloze, takže se skvěle hodí k žehlení jemných halenek, pánských košil, kalhot i saka. Je to jednoduché. Oblečení pověsíte na ramínko a pomalu přejíždíte napařovačem po tkanině, která se vlivem páry krásně narovná.

 

Žehlicí systém Braun CareStyle 5 IS 5043Žehlicí systém Braun CareStyle 5 IS 5043

Využijte pokrokový výrobek 21. století, parní generátor Braun. Parní generátory se vyznačují vyšším objemem a tlakem páry, což znamená vyšší efektivitu a kompletní proniknutí do jakékoliv látky. Žehlící systém CareStyle 5 dokáže vyvinout tlak 6 barů a extra velký parní ráz dosahující 340 g/minutu. I ty nejodolnější záhyby díky dostatečné dávce páry v mžiku zmizí a zkrátí vaši práci na polovinu. Trvalý parní ráz dosahuje 120 g/minutu a zaručuje permanentní výkonné žehlení po celou dobu. Hlavní devizou tohoto parního generátoru je chytrá technologie iCare, která dokáže nastavit optimální teplotu pro každý druh látky. Teď už nemusíte u žehlení přemýšlet! Tato inovativní funkce ochrání vaše oblečení díky automatickému výběru ideální teploty bez ohledu na typ tkaniny a to včetně těch nejvíce delikátních a jemných látek, které jsou náchylné ke spálení. Jako první na světě přichází Braun s patentovanou 3D eloxovanou žehlicí plochou s mírně zvednutými okraji a zaoblenou zadní částí, která zaručuje hladký skluz po látkách přes zipy, knoflíky a kapsy. Povrch žehličky je 2x tvrdší než nerezová ocel, tudíž odolá bez potíží poškrábání a mechanickému poničení. Odvápňovací systém CalcClean vás upozorní na jakékoliv nánosy vodního kamene, přičemž proces čištění je velmi jednoduchý. O bezpečnost se postará automatické vypnutí, které se aktivuje po 10 minutách nečinnosti tlačítka páry.

K zakoupení na Kasa.cz za 6 990 Kč


Žehlička Philips Azur Performer GC3802/20

S výkonnou napařovací žehličkou Philips proměníte hromady vypraného prádla na perfektně vyžehlené komínky. Během krátké chviličky je žehlička připravena k žehlení díky mimořádnému výkonu o 2400 W. Rychlý ohřev a permanentní výstup páry 40 g/min vám pomohou efektivně odstraňovat jakékoliv záhyby na oblečení či prádle. V případě opravdu odolných textilií využijete zvýšeného parního impulsu až na 140 g/min. Navíc si můžete kdykoliv nastavit automatické řízení páry podle teploty, se kterou právě chcete své oblečení vyžehlit, a žehlička se postará o optimální páru sama. Žehlička Philips Azur PerformerŽehlička disponuje prvotřídní žehlicí plochou SteamGlide pro ještě lepší kluznost po textilii. Též se vyznačuje skvělou odolností proti poškrábání, proto se nemusíte obávat, když náhodou přejedete po zipu nebo ostré přezce. Výbornou vychytávkou žehličky Azur Performer je ostrá špička Triple Precision, která se lehce dostane i do těžko dostupných oblastí na oblečení. Drážka na knoflíky a štíhlý tvar zakončení žehličky vám také umožní vyžehlit knoflíkové lišty, košilové límečky i hůře žehlitelné záhyby. Integrovaný systém Calc Clean s dvojím účinkem předejde usazování vodního kamene pomocí tablet pro odstraňování vodního kamene.

K zakoupení v síti Euronics za 1 090 Kč


Parní napařovač oděvů SteamOne H10S

Každodenní přípravu vašeho oblečení vám maximálně ulehčí napařovač oděvů SteamOne, díky kterému můžete perfektně vyžehlit a osvěžit vaše oděvy přímo na ramínku. Napařovací metoda je přitom výrazně šetrnější ke tkaninám než klasické žehlení, takže se nemusíte obávat žádného poškození nebo nehezkých odlesků jako od žehličky. Napařovač dokonale odstraní pomačkání a s klidem jej používejte i na ty nejjemnější materiály. S výkonem 2000 W a povrchovou úpravou Soft touch žehlí látku rychle, bez použití žehlicího prkna, přímo na ramínku. Pomocí několika málo tahů perfektně odstraníte nežádoucí záhyby na kalhotách, košilích, sakách, oblecích, tričkách, halenkách, šatech či kabátech. Dokonce i ta nejobtížněji přístupná místa oděvů, jako jsou límečky u košil a halenek, vyrovná snadno a efektivně, a proto je s oblibou využívaný i v prodejnách oděvů a buticích.
Silou horké páry jednoduše odstraníte z oděvů nejen záhyby, ale i různé pachy včetně cigaretového a bakterie. Napařovací systém SteamOne tak v domácnosti využijete i při péči o závěsy, záclony, ubrusy, čalounění, plyšové hračky nebo koberečky, které pára o teplotě 98 °C oživí, zbaví zápachu a dezinfikuje. Na napařovači si přitom můžete nastavit, zda chcete pečovat o hedvábí, vlnu, bavlnu nebo len. Námahu při práci s přístrojem eliminuje ergonomická rukojeť a kolečka, zatímco bohaté příslušenství si poradí s každou výzvou.

K zakoupení na Kasa.cz za 6 999 Kč

 

Parní napařovač oděvů Tefal DR8085E1

Ruční napařovač oděvů je vhodný a bezpečný pro použití na všech tkaninách, což přináší skvělé řešení i pro takové kousky oblečení, které vyžadují nebo potřebují péči do posledního okamžiku jako např. hedvábné halenky, volánky, šaty s výšivkami nebo krajkami, stejně jako obleParní napařovač oděvů Tefal DR8085E1ky, kostýmy či saka. Tedy ideální pomůcka pro poslední úpravy před odchodem z domova pro obtížně žehlitelné oblečení. Nadchne vás především možnost zbavit se díky napařovači zápachu. Pára pronikající látkou osvěží oděvy bez praní, dezinfikuje a odstraňuje nepříjemné pachy z jídla, cigaret a tělní pachy. Napařovač má až 3m dlouhý síťový kabel, který vám zajistí potřebný pohyb bez omezení, je vybaven nádržkou na vodu o objemu 200 ml, přičemž jeho plnění je jednoduché. Stačí ji vyjmout a doplnit a můžete dál pokračovat v napařování. Objem nádržky Vám vystačí na 10 minut péče o prádlo bez dolívání. Součástí balení je speciální kartáčový nástavec pro lepší vyrovnání záhybů na oděvy ze silnějších látek, jakou jsou např. pláště, kdy pára následně lépe proniká dovnitř vláken a vy snáze dosáhnete vyhlazení povrchu tkaniny. Naopak oceníte i látkový nástavec, který slouží pro napařování velmi choulostivých látek. Velmi praktický je také skládací nerezový hák k zavěšení na dveře.

K zakoupení v síti Euronics za 1 999 Kč


Parní mop Vileda Perfect Cleaning Steam

O rychlé a důkladné čištění bez použití chemikálií, se spolehlivě postará parní mop Vileda Perfect Cleaning Steam. K úklidu využívá pouze horkou vodu, díky čemuž odstraní až 99% veškerých bakterií. Jeho šikovný tvar vám umožní snadné čištění podlah i v rozích a podél stěn a vy tak dovedete svůj úklid k naprosté dokonalosti. Vodu snadno nalijete do nádržky o objemu 400 ml. Po pouhých 15 vteřinách se voda uvnitř nParní mop Vileda Perfect Cleaning Steamádržky zahřeje na ideální teplotu a vy tak budete moci ihned začít s úklidem. Množství páry lze regulovat dle vaší potřeby a podle toho také průběžně doplňujete vodu do nádržky, přibližně po 17-28 minutách. Parní mop se dokáže vypořádat rovněž se špínou v kobercích. Díky přibalenému nástavci budete moci vaše koberce důkladně vyčistit a zbavit je veškerých bakterií. Pořídit si jej můžete do každé domácnosti, jelikož je vhodný na všechny typy tvrdých podlah. Během úklidu je nutné mít kabel zapojen ve zdroji elektrické energie. O dokonalou čistotu vašich podlah se postará i speciální mycí návlek z mikrovlákna, který je vysoce absorpční a snadno tak pohltí veškerou špínu. V balení obdržíte hned 2 kusy náhradních návleků, v případě potřeby je však lze také samostatně dokoupit. Návlek je možné prát v pračce maximálně na 60°C. Díky trojúhelníkovému tvaru mopu se bez problémů dostanete do každého rohu a snadno vyčistíte i místa okolo zdí.

K zakoupení na Kasa.cz za 1 890 Kč


Parní mop Black-Decker FSM1630 1600W DeLux

Vyzkoušejte parní mop Black-Decker, který vám významně usnadní úklid bytu či domu a dokáže přitom zničit až 99,9 % bakterií, mikrobů a choroboplodných zárodků. Disponuje příslušenstvím pro hloubkové čištění a zaručí vám dokonale čistou domácnost. Parní mop s vysokým výkonem 1600 W je šikovný pomocník při úklidu, který zaručuje podlahy stále zářící čistotou. Parní mop Black-Decker FSM1630 1600W DeLuxNejvětším benefitem je digitální technologie AutoSelect s dávkovačem páry. Pomocí ovládání integrovaného do rukojeti si sami zvolíte typ podlahy a chytrý mechanismus automaticky uvolní vždy to správné množství páry pro její dokonalé mytí. Zároveň ji zbytečně nepromočí, a tak bude zanedlouho opět suchá, čistá a bez šmouh či otisků. Tento parní mop je připraven k použití za pouhých 15 sekund. Nádržka nabízí praktické osvětlení a indikátor množství vody. Parní mop disponuje možností navýšení parního výkonu až o 50 %, což významně usnadní čištění odolných a nepoddajných nečistot. Model je vybaven otočnou hlavicí v rozsahu otáčení o 180°, což umožňuje hladký pohyb kolem nábytku či v omezených prostorech. K výbavě patří také 1 x delta podložka z mikrovlákna a nástavec na koberce. Své využití najde možnost odstavení ve vzpřímené poloze s automatickým vypínáním nebo jej můžete jednoduše zavěsit na stěnu pomocí připevněného otvoru.

K zakoupení v síti Euronics za 3 149 Kč


Parní čistič Gorenje SC 1800 R

Zanechte už klasického vysávání, vytírání a čištění a vyzkoušejte, co všechno dokáže nenápadný parní čistič. Již po krátké době nahřátí 10 minut, jste připraveni na jednoduchý a zaručený úklid vaší podlahy. Díky vysokému tlaku páry 5 barů, která snadno proniká do hloubky, je schopná zaručeně odstranit i zaschlou špínu. Můžete si být jisti, že si dokáže poradit s chlupy od domácích mazlíčků, ale také bakteriemi z vaší podlahy. Parní čistič nabízí 1 litrový nerezový zásobník na vodu s praktickým trychtýřem pro doplňování vody. Nástavec pro čisticí hadřík, nástavec na okna, s kterým už nebudete muset šplhat po žebříku. Využijete ho také při leštění obkladů. 2 malé kartáče s nylonovým vlasem se hodí pro čištění spár mezi dlaždicemi, nerezové oceli, nebo žaluzií. Nástavec pro páru a 2 prodlužovací nástavce, díky kterým se dostanete i do těžko přístupných míst. Jednotlivé nástavce vám snadno pomohou s úklidem celého bytu.

K zakoupení v síti Euronics za 3 490 Kč


Parní čistič Polti VAPORETTO DIFFUSION s difuzorem vůně FRESCOVAPOR ruční

Zkuste jedinečný parní čistič Polti, jedná se vlastně o parní čistič 2 v 1, kdy pára precizně odstraní všechny nečistoty bez velké námahy a osvěžovač vzduchu zachytí pachy a uvolní příjemnou nevtíravou vůni do vašeho domova. Rychlonahřívací generátor páry je připraven již za 2 minuty. Silný tlak páry 3 bary, dokáže odstranit téměř cokoliv. Účinně rozpustí nečistoty, a proto si najde své uplatnění v každé místnosti vaší domácnosti. Pomocí vysokého tlaku dokonale neutralizuje a odstraňuje pachy, roztoče, zárodky, bakterie a také prach. Kapacita nádržky na vodu je 0,5 l, kterou můžete pohodlně dolévat s použitím transparentní nádobky s hladinovými značkami.
Parní čistič Polti VAPORETTO DIFFUSIONSoučástí parního čističe je několik nástavců.
Prodlužovací hadici využijete pro čištění těžko dostupných míst. Parní nástavec je vhodný především pro čištění okenních a dveřních rámů, žaluzií, částí koupelny a radiátorů. Kartáč na čištění spár můžete použít na zašlé a nevzhledné spáry mezi obklady v koupelně. Špachtle vám pomůže při odstraňování zaschlých a odolných nečistot. Chcete-li seškrábnout staré nálepky z oken, nebo zaschlou barvu po malířích, tato špachtle bude to pravé. Zakřivená parní tryska (120°) vám usnadní čištění sporáků, spár a sanitární keramiky. Dalšími úžasnými nástavci jsou např. nylonový a mosazný kartáček, který je už vhodný na silně znečištěné odolné povrchy. Využijete ho například při likvidaci špíny z trouby a zapečených roštů. Textilní návlek je vhodný zvláště pro křehké předměty jako dekorační textilie, kůže, skleněné povrchy, obklady apod.

K zakoupení na Kasa.cz za 1 390 Kč

Sušička prádla Whirlpool HSCX 70311

Značka Whirlpool vás přesvědčí o tom, že sušičku na prádlo HSCX 70311 si jednoduše musíte pořídit! Spolehnout se můžete na energetickou třídu A+, kapacitu prádla až 7 kg, 5letou záruku na motor, inteligentní technologie 6. smysl, parní program proti pomačkání vláken či dotykové ovládání.
Sušička prádla díky svému 6. smyslu automaticky zaznamená úroveň vlhkosti každé své náplně a podle ní sama nastaví vhodné parametry sušení. Pak díky 3D proudu vzduchu, které dokonale distribuuje vzduch přes zadní stěnu, žebra a bublinkový povrch bubnu, vysuší vaše prádlo tak, jak by se to na klasickém sušáku nikdy nepodařilo. Dokonalá péče i o jemné a choulostivé prádlo. Pomocí otáčení bubnu v krátkých intervalech po dobu až 12 hodin zajistí sušička prádla provětrávání prádla v případě, že jej nemůžete vybrat ihned po jeho vysušení. Díky tomu zajistí jeho nemačkavou úpravu pokaždé a vy si můžete užívat své prádlo voňavé, bez prachu či žmolků a příjemně hladké.

Sušička prádla Bosch WTW85540EUK zakoupení v síti Euronics za 10 897 Kč

 

Sušička prádla Bosch WTW85540EU

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem s parní technologií s maximální kapacitou 9 kg usuší vaše prádlo v energetické třídě A++. Sušička pomocí funkce Refresher osvěží, nezmačká prádlo a cíleně odstraní pachy, zkrátka vyhladí záhyby a obnoví svěžest prádla. S touto sušičkou vás nečeká již žádné manuální čištění kondenzátoru. Samozřejmostí je cyklus načechrávání, ten běží 120 min na konci programu (lze kdykoliv během sušení přerušit a prádlo vyjmout). Velký nerezový buben se speciální strukturou a unašeči s měkkým povrchem zajistí šetrné sušení prádla. AntiVibration Design zaručuje stabilitu a tišší chod při sušení a přehled zajistí zase vnitřní LED osvětlení bubnu.

K zakoupení na Kasa.cz za 22 990 Kč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Euronics, Kasa.cz