ijournal.cz

Najdi svou rychlost: Nike Zoom Air

red Zdroj: Nike 3.7.2015 Sport

Nike ví, že rychlost je důležitá skoro ve všech sportech, proto se spojil s nejlepšími atlety světa a jejich trenéry, aby pomohl všem sportovcům ke zlepšení. Nike zve běžce, aby se zúčastnili této výzvy za rychlost přes aplikace Nike+ Run Club a Nike+ Training Club. Posledního srpna pak budou ti, kteří se zúčastní, schopni uběhnout „svoji nejrychlejší míli”.

Překonat osobní rekord na jedné míli pomohou aplikace Nike+ Run Club a Nike+ Training Club. Stačí si v aplikaci zvolit nový osmitýdenní tréninkový plán. Ten obsahuje tréninky, motivační hudbu a tipy od trenérů, jak být lepší a rychlejší. Jmenuje se Find Your Fast NTC Challenge a byl speciálně vytvořen pro zvýšení rychlosti, síly a všestrannosti pomocí různých cvičení každý den (vysoko intenzivní tréninky, jóga a silové tréninky).
Ti, kteří se programu zúčastní, pak budou schopni nejrychlejší den v roce – 30. srpna uběhnout svoji nejrychlejší šestnáctistovku.

NIKE_FAST

Pro ty, kteří raději trénují ve skupině, Nike připravil na celé léto běžecké tréninky zaměřené na rychlost. Startují 2. července a na běžce čeká 23 tréninků a 8 speciálních lekcí, při kterých bude možnost změřit si své výkony a průběžné zlepšení na vzdálenosti jedné míle. Po každém měření pak každý běžec dostane výsledky emailem.

Tréninky probíhají třikrát týdně od Nike+ PRG Hubu na lodi na Náplavce – v pondělí ženy, čtvrtky a soboty smíšené.

NIKE+_PRG_studio

Registrace na tréninky je přes FB Nike Running Česko/Slovensko nebo Nike+ Run Club Praha.

Zároveň Nike představuje inovaci své technologie Zoom Air, která byla vytvořena
ve spolupráci s těmi nejrychlejšími atlety světa tak, aby jim pomohla být ještě̌ rychlejší. 
Rozdíly mezi těmi nejrychlejšími jsou v setinách sekund. Za posledních osmdesát let se rekord ve sprintu na 100m snížil o pouhou půl sekundu. A vítěz letošního bostonského maratonu byl o pouhé čtyři vteřiny rychlejší než ten na druhém místě. 

Když plnění snů závisí na milisekundách, tak Zoom Air – nerychlejší a nejcitlivější Nike odpružení – je to, co atletům pomůže být rychlejší a jistější. Tato technologie umožňuje sportovcům maximální odpružení od povrchu a to díky tahovým vláknům, která jsou v podrážce Zoom Air pod tlakem a při došlapu se nejdříve natáhnou a ihned se smršťují do původního tvaru. Díky tomu běžec získává zrychlení při každém kroku.

NIKE_ZOOM_Family

NIKE AIR ZOOM ELITE 8: Elegantní, rychlé a lehké

Nike Air Zoom Elite 8 jsou nejlehčí z celé rodiny. Jsou minimalistické a efektivní, určené pro ty, kteří chtějí být rychlí a na nohou nic necítit.

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 32: Všestranné a rychlé

Neutrální bota pro každodenní trénink. Nová verze je oproti předchůdcům rychlejší a vstřícnější. Zachovává si však všechny benefity, které běžci na Pegasusech tolik milují.

NIKE AIR ZOOM ODYSSEY: Rychlost a pohodlí

Ti nejrychlejší potřebují stabilitu. Nová technologie Flywire je na patě dvojitá a dokonale ji podrží, zatímco flexibilní podrážka a vnitřní stélka krásně vedou chodidlo. Přidej k tomu největší Air Zoom tlumení a máš dokonale pohodlnou a rychlou botu.

NIKE_FAST_(4)

NIKE AIR ZOOM VOMERO 10: Měkké a rychlé

Ztělesnění vynikající a neutrální běžecké boty. Je ideální na dlouhé běhy. Jednotka Zoom Air v přední části a pod patou zaručuje citlivé odpružení. Mezipodešev z pěny Lunarlon se postará o měkký došlap. Svršek Flymesh s vlákny Flywire poskytuje pohodlí a podporu.

NIKE AIR ZOOM STRUCTURE 19: Lehkost, rychlost, opora

Stabilní bota pro každodenní trénink. Je lehká, rychlá a ideální pro ty, co mají problém s pronací. Technologie Dynamic Fit a Dynamic Support pomáhají držet nohu v rovině a díky vnitřnímu vyztužení nedovolí chodidlu padat dovnitř. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nike