Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 18.Únor 2019
ijournal.cz

Muži a parfémy: Jak při výběru nesáhnout vedle

red Zdroj: FCB 15.9.2015 Krása a zdraví, Rady, tipy, názory

Dokonalým doplňkem každého muže by vedle skvělého zevnějšku měla být i exkluzivní vůně. Vůně, která zaujme, dokonale splyne s osobou muže, vyjádří jeho povahu a náboj a zároveň je příjemná, výrazná a přitom nevtíravá. Složitý úkol, co říkáte? Ačkoli je výběr parfému spíše subjektivní záležitost, i zde platí několik zásadních pravidel.

Vybírá výhradně muž

Ženy často berou iniciativu do svých rukou a snaží se svému partnerovi vybírat parfém dle vlastního názoru a stylu. Parfémy by si však měli výhradně vybírat sami muži. Mají tak jistotu, že zvolí skutečně tak, aby jim vůně sedla a zároveň se z parfému nestane jen další těžítko na poličce v koupelně. Navíc se ženy vyvarují zklamání, pokud se do vkusu hned netrefí a muži pro změnu traumatu, že musí parfém používat jen kvůli své milé. Tak dámy: vždy nechte výběr parfému na muži.

DeodorantParfém dle činnosti i ročního období

Muži by pak při výběru vůně měli dát nejen na to, jak jim padne do noty, ale především na příležitost pro jakou jej volí. Platí, že pro mladého sportovce nebo aktivně založeného muže je ideální jiný parfém než pro muže, který vyráží do společnosti nebo jde na pracovní oběd či schůzku.

Výběr je také vhodné podřídit i ročnímu období, což je i důvod proč se už dnes řada parfému dělí na letní a zimní. Pro zimní období se hodí více výraznější, kořeněnější a silnější vůně. Pro léto se naopak hodí jemnější vůně, které jsou více svěží a je z nich skutečně cítit nádech léta, moře, vzduchu. Při samotném výběru by však neměli muži zapomínat, že správný parfém by neměl být příliš silný – hrozí zde jednak, že bude nepříjemný okolí, ale i že samotného nositele z něj může rozbolet hlava. Parfémy totiž výrazně působí i na naši náladu, a tak správně zvolená vůně může podpořit aktivitu, zlepšit náladu nebo dodat sebevědomí.

Během dne je také vhodné používat spíše kolínské vody, na večer a večerní akce jsou vhodnější naopak klasické parfémy, ale i toto rozdělení je spíše individuální a záleží tak na konkrétním muži co mu vyhovuje a s jakým typem vůně se cítí lépe. 

Jaký muž, taková vůně

Ačkoli neexistuje obecné pravidlo určující jaká vůně bude ta pravá pro muže daného zájmu nebo profese, lze alespoň orientačně vypozorovat jaké vůně muži preferují.

  • Mladí muži – citrusové svěží vůně, vůně s akcentem svěžesti a moře
  • Sportovně založení muži – parfémy s vůní levandule, bazalky a další „sportovní“ parfémy, např. parfémy FC Barcelona
  • Romanticky založení muži – různé květinové vůně
  • Vůně na večer – silnější kořeněné vůně, které podtrhnou osobnost muže a dodají eleganci 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: FCB