ijournal.cz

Matějská pouť slaví historické 420. jubileum

red Zdroj: Kočka s.r.o. 26.2.2015 Volný čas
I letos se brány holešovického výstaviště otevírají všem návštěvníkům. Na své si přijdou milovníci adrenalinu, dobrot, či rodinné pohody. Jak je už v Praze zvykem, přichází Matějská pouť. Letos jde již od 52. ročník, který se koná právě na Výstavišti Holešovice. Zahájení proběhne 28. února od 10:00, naopak ukončení se plánuje na 19. dubna.
Návštěvníci si tak zhruba měsíc a půl budou moci užívat jak českých, tak holandských atrakcí, které se na Matějské objevují více než dvě desetiletí. Velkou novinkou, která přichází právě díky holandským partnerům, je TOWER. Devadesát metrů vysoká věž, kdy návštěvník vyjede nahoru a v nečekaném momentu bude padat, oněch devadesát metrů, volným pádem!
Samozřejmě nebudou chybět léty osvědčené atrakce jako padesátimetrový „řetízkáč“ T. CAROUSSEL, BOOSTER, JUMBO, ROCK IT, SPIEL,hydraulická megaatrakce SOUND MACHINE, horská dráha MOUSE a v neposlední řadě strašidelný zámek TRILLER. Na Výstaviště se tak vměstná více než 120 atrakcí.


Milovníci dobrot se mohou těšit na stánky s nejrůznějším občerstvením od orientálních cukrovinek, suchých plodů až po pravá pouťová srdce, či nadýchanou cukrovou vatu. K dispozici bude též řada restaurací, rozmístěných po celém holešovickém areálu.
K Matějské pouti také patří doprovodné aktivity. Za zmínku jistě stojí zábava pro nejmenší. Vystoupení klaunů ze skupiny Medúza a dalších pohádkových bytostí, mohou sledovat každý víkend od 13 do 17 hodin na Křižíkově fontáně.
Nesmíme ale opomenout zmínku o tradičním Dni pro zdravotně postižené děti. Termín je tentokrát stanoven na 23. března, od 11 do 15 hodin. Akce je určená dětem s handicapem v doprovodu jejich blízkých, či vychovatelů. Dále pak akci navštíví děti z dětských domovů, azylových domů a dalších ústavů z celé ČR. Atrakce jsou pro děti zcela zdarma. Mimo jiné děti mohou navštívit také Mořský svět, či představení klaunů, které bude k dispozici speciálně pro tuto příležitost.

Zahájení provozu: 
28. 2. 2015 v 10:00 (v 18:00 nezmeškejte slavnostní zahajovací ohňostroj na Křižíkově fontáně)
Otevírací hodiny: 
pondělí: zavřeno (mimo prázdnin a svátků)
úterý – pátek: 14:00 – 21:00
sobota – neděle: 10:00 – 22:00
Vstupné:
úterý – pátek: 10 Kč
sobota – neděle: 25 Kč
Děti do 120 cm mají vstup zdarma
Ukončení provozu:
19. 4. 2015
Kontaktní informace:
http://www.matejskapout.cz/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kočka s.r.o.