ijournal.cz

Limitovaná kolekce nábytku a doplňků Fusion inspirovaná origami od japonského studia Nendo

red Zdroj: BoKoncept 1.6.2014 Hi-tech a bydlení

Exkluzivní limitovanou kolekci Fusion od japonského designového studia Nendo uvádí showroom s nábytkem a doplňky dánské značky BoConcept. Kolekce, která je inspirovaná mnohovrstevnatosti japonské skládačky origami, zahrnuje křesílko, lenošku, stolek, policovou obývací sestavu, koberec a nespočet interiérových doplňků, jako jsou polštáře, hrnky a dekorace. Kolekce Fusion v tlumených tónech modré, šedé a bílé je doslova skvělou fůzí japonské zenové estetiky a dánské funkčnosti. Nepostrádá vtipné detaily odkazující na japonskou kulturu a skládačku origami obecně, jako je nečekaná mnohoznačnost a variabilita tvarů, barevná i formální střídmost, grafické potisky a výšivky origami zvířátek a svérázný smysl pro humor – dekorace ptáček zde nabývá podoby klobouku a naopak. Kolekce je aktuálně dostupná v showroomech BoConcept v Praze a Brně.

NEIGAARD

Kolekci Fusion pro BoConcept navrhl japonský designér Oki Sato ze studia Nendo, který je aktuálně zásadní postavou na světové designové scéně. Podtitul kolekce Fusion pro BoConcept zní Small moments in big city life – Malé okamžiky ve velkoměstě. Oki Sato k tomu říká: „Mojí filosofií je proměňovat náš vztah k předmětům všedního dne. Snažím se vytvořit malé okamžiky pro zastavení v každodenním shonu. Chci, aby můj design byl vtipný a přátelský.”  Pro ty, kdo mají čas radovat se z maličkostí, zastavit se či meditovat ve víru všedního dne, tak v kolekci Fusion čekají překvapivé objevy – sedák i opěrák křesla Fusion jsou do sebe jakoby zakleslé, přitom se však jedná o jeden celek složený ve stylu origami do jednoho tvaru, polštáře pohovky Fusion odkazují podobou na kameny v japonské zahradě a jsou volně aranžovatelné či spojitelné zipem do odpočinkové či sedací polohy, lenošit se na ní dá i v japonském meditačním stylu.

Fusion

Pohovku lze doplnit konferenčním stolkem Fusion, jenž tvoří dva vyšší a dva nižší stolky spojené k sobě. Tvar výsledné sestavy stolků tak lze dle potřeby libosti měnit, posouvat k sobě či od sebe. Japonsky neokázalá je také policová sestava Fusion, jejíž pravoúhlé geometrické tvary a modularita ji přímo předurčují k možnosti přizpůsobování dle potřeb interiéru.  Navíc jemný rozdíl mezi policemi a zády umožňuje sestavu využít jako solitér, nebo k sobě spojit více kusů. Vše doplňuje ručně vyráběný vlněný koberec Fusion, který zdobí dvojrozměrný origami vzor, a samozřejmě spousta interiérových doplňků. Polštáře Fusion zdobí japonské potisky origami zvířátek a decentní výšivky, stejné motivy v grafické podobě se opakuje na porcelánových šálcích, talířkách, tácech a úložných boxech.

NEIGAARD PHOTO

Kolekce zahrnuje také svícny Fusion, do kterých se dá umístit jak klasická tak čajová svíčka a aranžovat je lze samostatně či více kusů pohromadě. Humorný styl Nendo vystihuje dřevěná dekorace minimalistických tvarů ve tvaru ptáčka, která je zároveň elegantním kloboukem. „Kolekce Fusion je o souznění dvou různých designových kultur, stejně jako skládačka origami je inspirovaná touhou spojit různé prvky do zcela nových tvarů,“ říká Miloslav Kolařík, spolumajitel showroomů BoConcept. „A výsledek? Unikátní design a perfektní souhra dánské funkčnosti, japonské estetiky a talentu studia Nendo pro hravé detaily, díky kterým si užijete i ty nejmenší okamžiky všedních dní,“ dodává Kolařík.

Fusion_M5A.tif

Japonský designér Oki Sato se stal díky svému nezměrnému talentu a citlivému rukopisu je zásadní postavou na světové designové scéně. Své studio Nendo založil v roce 2002 ve věku pouhých 24 let. V roce 2012 byl vyhlášen designérem roku prestižním časopisem Wallpaper a získal Elle Deco International Award. Design od Nendo je vtipný a přátelský. Dnes má Nendo ateliéry po celém světě a na kontě má mnoho designových ocenění, výstav, návrhů i realizací, své designy pro italskou značku kuchyní Scavolini představil aktuálně na letošním veletrhu Salone Internazionale del Mobile v Miláně, spolupracuje se značkami Camper, COS a dalšími designovými a fashion brandy. Slovo „nendo“ v japonštině znamená „modelovací/tvořicí hmota“, což přesně odpovídá designové filosofii studia, které se snaží přetvářet vztah lidí ke každodenním předmětům tím, že věcem dodá nový tvar, smysl a špetku humoru. Více o kolekci Fusion na http://www.boconcept.com/cs-cz/boconcept/our-designers/oki-sato

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: BoKoncept