ijournal.cz

Každý druhý člověk ve městě má psa. Více jak čtvrtina z nich ho ale špatně krmí

red Zdroj: RoyalCanin 3.10.2014 Fauna a Flora

Město psy stresuje, prevencí potíží je správná strava

Výrobce granulí, společnost Royal Canin, představila 2. října v pražské restauraci Jet Set, novinku v krmivech a také exkluzivní průzkum, který se zabývá životem psů ve městech.

Město není pro psy přirozeným prostředním; jejich až čtyřikrát vyvinutější smysly v něm trpí. V městském prostředí působí na psy neustálý sled stresových situací, jsou permanentně vystavováni silnému hluku, znečištěnému ovzduší, nepřirozenému terénu a dalším negativním podnětům. Následný oxidativní a fyziologický stres, který u psů vzniká, působí destruktivně na jejich organismus.
Navíc více než pětina majitelů psů dává podle průzkumu pro společnost Royal Canin psům zbytky lidské stravy.

H.Vondrackova
Prevencí proti potížím, jako jsou: poruchy trávení, imunitního systému, problémům s kůží, se zuby a další jako poruchy mozku a různá nádorová onemocnění, je vyvážená strava pro psy přizpůsobená typu a životnímu stylu psa.
M.Marešová
Urban Life
 - řada krmiva speciálně vyvinutá pro potřeby psů žijících ve městském prostředí. Je do ní přidán hydrolyzovaný rybí protein a antioxidanty. Rybí protein psy uklidňuje, podporuje zdravou mozkovou funkci a odbourává fyziologický stres, který vzniká v neočekávaných situacích. Antioxidanty potlačují tzv. oxidativní stres, který způsobuje znečištěné prostředí.
Indoor Life - je přizpůsobena psům, kteří vykazují nízký výdej energie. To znamená pouze venčení párkrát denně, nechodí ani na delší procházky.
Sporting Life - pravý opak výše uvedené řady, která je určena pro psy s vysokým výdejem energie, jako je sportovní aktivita s pánem, či psí sport (agility, frisbee, atd.).

martin-michal-helena-vondrackova

Na tiskové konferenci veterinární odborníci představili včele s MVDr. Ladislavem Smatanou a MVDr. Lucií Repovou jak novinky z řad krmiva, tak celkový průzkum, který si společnost Royal Canin nechala vypracovat od společnosti Perfect Crowd.
Toto milé setkání podpořilo i několik celebrit, kteří jsou hrdými páníčky. Do pražského Jet Setu tak dorazila Helena Vondráčková s fenkou Elzou doprovázeni manželem Martinem Michalem, Hanka Mašlíková se dvěma čivavami a psem Dragem, Monika Marešová s roztomilou fenkou Bibi nebo Petra Paroubková. Jako poslední se představil Bořek Slezáček se svou dogou Elvisem. Odborníci každému psovi doporučili vhodné krmivo.


hanka-maslikova
petra-paroubkova

Z průzkumu od společnosti Perfect Crowd mimo jiné vyplynulo, že:
 
- 88 % majitelů má svého psa, na noc, v domě/bytě, 29 % spí s majiteli v posteli
- 76 % dotázaných má čistokrevného psa, z toho 48 % je bez průkazu původu
- 94 % krmí psy granulemi, 56% masem z konzervy a vařenou stravou krmí 36 % majitelů

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: RoyalCanin