Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 26.Duben 2019
ijournal.cz

Jak na novoroční detox?

red Zdroj: NaturHouse 31.12.2015 Krása a zdraví
Pohoda vánočních svátků je nenávratně pryč, ovšem kilogramy, které spousta z nás přes Vánoce nabrala, se jen tak neztratí. Možná jste si i vy, jako řada dalších, dali při novoročním přípitku předsevzetí zbavit se nadbytečných kil.
Ze zkušeností výživových poraden NATURHOUSE víme, že až 30 % nových klientů čeká s hubnutím a zdravým životním stylem právě na Nový rok. Svůj cíl zhubnout a navíc si novou váhu dlouhodobě udržet si splní s NATURHOUSE celých 90 % z nich. Jak říká Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE: „Skoro každý má po pár dnech či týdnech slabší chvíli, kdy má pocit, že nehubne dost rychle a má chuť všechno vzdát. Ale pravidelný kontakt s výživovým poradcem mu pomůže překonat vlastní slabost a vytrvat,“ a dodává pár tipů, jak na novoroční detoxikaci:

obrázek
1. Dopřejte si potraviny s antioxidačním a čistícím účinkem
Jejich konzumace pomůže vaše tělo detoxikovat, díky čemuž se budete cítit lépe a mít víc energie. Antioxidační účinky mají: olivový a řepkový olej, brokolice, granátové jablko, citron, kiwi, mandarinka, pomeranč, rajče a mrkev. Čistící účinky mají: artyčok, celer, řeřicha, cuketa, cibule, celozrnné obiloviny, štěrbák, chřest, jablko, hruška a pórek. Tip: Zkuste si zeleninu připravit také ve formě pyré. Kombinací je hned několik. Můžete vyzkoušet například variantu z cukety, rajčete, mrkve a cibule s několika kapkami citronové šťávy.
zelenina
2. Dodržujte pravidelnou stravu a pitný režim
Pro zdravý úbytek na váze je nejdůležitější dodržovat pestrou, pravidelnou stravu. Jíst byste měli každé 3 hodiny, proto snídejte, svačte, obědvejte, svačte a večeřte. Díky pravidelnosti nebudete mít hlad. Nezapomínejte ani na pitný režim. Ideální je v.logoypít minimálně 1,5 litru čerstvé neperlivé vody.

3. Žijte aktivně: je opět čas začít žít aktivním způsobem života. Každý den si dopřejte minimálně 30 minut chůze. Kvůli vysněné linii nemusíte dřít v posilovně. Stačí, když se projdete cestou do práce i z práce, vyjdete schody nebo se vydáte na procházku se psem.

Vykročte do nového roku 2016 s NATURHOUSE a zbavte se nadbytečných kil!

image


Zajímavé statistické informace z výživových poraden NATURHOUSE:

Průměrně Češi přes Vánoce přiberou 2-5 kg. Rozhodnutí, že přestanou kouřit, zhubnou anebo změní svůj životní styl, nechává až 70 % Čechů právě na Nový rok.image naturhouse

Už ve 3. lednovém týdnu až 3/4 z nich dochází motivace a často nevědí, jak ve svém rozhodnutí pokračovat dál. 
Než si přivodit zdravotní potíže a jo-jo efekt spojený s nezdravým způsobem hubnutí, je lepší svěřit se do rukou odborníků. Na trhu funguje již 8. rokem síť výživových poraden NATURHOUSE, která pomohla více než 150 000 Čechů změnit svůj životní styl a trvale se zbavit nadbytečných kilogramů.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: NaturHouse