ijournal.cz

Ikonický Aperol

red Zdroj: Aperol 30.11.2019 Gastronomie

Aperol
Aperol je ikonický aperitif zářivě oranžové barvy a jedinečné chuti, který evokuje italský životní styl a chvíle strávené s vašimi nejbližšími. Za svou charakteristickou hořko-sladkost vděčí tajné receptuře, která se nezměnila za celou dobu existence Aperolu a která je výsledkem infuze směsi kvalitních bylin a kořenů.
Tomáš Kubíček_1
Aperol byl poprvé představen v roce 1919 na mezinárodním veletrhu v Padově. Vytvořili ho bratři Barbierové, Luigi a Silvio, kteří také vymysleli název „Aperol“. Inspiraci našli ve francouzském termínu „apéritif“ – „Apéro“. Podle původní receptury se vyrábí z citrusového oleje, který je doplněn vzácnými bylinkami a kořeny a tvoří tak dokonale vyváženou kombinaci chutí. Čas strávený spolu, oranžový drink v ruce a lehké občerstvení, jako je třeba tradiční benátskNová skleniceé ‘cicchetti’. To je nejlepší způsob, jak si užívat pravý italský aperitiv.

Letos Aperol oslavil své sté narozeniny. Benátská designérka Luca Trazzi vytvořila speciální designovou sklenici pro Aperol Spritz. Tvar připomíná lahev Aperolu obrácenou vzhůru nohama.

 

JAK SI NEJLÉPE UŽÍT APEROL SPRITZ?

Nejlépe si Aperol Spritz vychutnáte v kruhu vašich nejbližších, a to ve vinné skleničce naplněné alespoň z poloviny ledem, zalité ve stejném poměru proseccem a Aperolem. Ale pozor – Aperol se musí přidat až po proseccu! Navrch přidejte trochu perlivé vody a dozdobte plátkem pomeranče. A voilà – Aperol Spritz je na světě!

Aperol Spritz je známý po celém světě a umístil se na 9. místě v seznamu nejprodávanějších koktejlů. Je perfektním nápojem při radostných setkáních a pomáhá utvářet nezapomenutelné společné zážitky.
Vánoční dárkové balení
POTĚŠTĚ SVÉ BLÍZKÉ DÁRKOVÝM BALENÍM APEROLU

Darujte svým blízkým letos na Vánoce speciální dárkové balení, ve kterém najdete Aperol a Cinzano Pro-Spritz, které je ideální pro přípravu Aperol Spritz. Dárkové balení je dostupné v síti prodejen Albert za doporučenou cenu 469 Kč.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Aperol