ijournal.cz

Kniha Alexandry Veliké STRIPTÉRKY Velkého jablka pokřtěna v Hot Peppers!

red Zdroj: Helena Váňová Production 30.11.2019 Knihy, Párty a večírky

První díl trilogie začínající autorky Alexandry Veliké, kniha Striptérky Velkého jablka, se objevila tyto dny v knihkupectvích, a tak byl nejvyšší čas ji pokřtít. Vzhledem k tomu, že se jedná o příběh striptérky a jejích kolegyň, křest knihy se odehrál přesně v takovém prostředí; pražském nočním klubu Hot Peppers.

kniha

„Je to trefné“, nechal se slyšet Richard Tesařík a pokračoval: „Kde jinde udělat křest knížky o striptérkách, než ve striptýzovém klubu? Jsem na knížku moc zvědavý, i když mě zaskočilo, že se jedná o trilogii, takže po přečtení budu muset čekat na další díly…“ Prostředí nočního klubu se tedy hemžilo nejen kmotry a novináři, nechyběly ani striptérky, které vystoupily ve zhruba půlhodinovém programu. Při jednom vystoupení si dokonce v převlečení za policistky vytáhly na pódium herce a zpěváka Martina Písaříka, který si před zahájením programu vyzkoušel, jaké to je udržet se na kluzké tyči. Ten se slovy: „Proč zrovna já?“, podlehl uniformovaným slečnám a nechal se „zatknout“. Během striptýzové produkce ovšem nespustil oči z knihy Striptérky, jíž po celou dobu držel v ruce.

Písařík se striptérkou

Přestože v klubu vystupují výhradně slečny, přizvala autorka křtěné knihy do programu také pánské striptéry. „A dobře udělala“, smála se fotografka Sára Saudková. „Je tu spoustu žen, tak ať se také pokochají…“ Jediná účinkující, která se nesvlékala, byla rockerka Electric Lady. „Moc ráda jsem tady zazpívala a knížku Striptérky beru jako prima odměnu, ačkoli teď zrovna moc času na čtení nemám. Chystám totiž ve spolupráci s anglickým producentem Nigelem Lowisem velký projekt,“ naznačila svou vytíženost sympatická zpěvačka.

křest všichni

„Jsem spokojená“, odpověděla na otázku spolupráce s nakladatelstvím Formal group, kde kniha vyšla, sympatická spisovatelka Alexandra Veliká. „Kniha Striptérky Velkého jablka už je v knihkupectvích, takže si ji mohou zájemci koupit, aniž by ji museli bůhvíjak shánět. Právě na to si totiž někteří autoři stěžují…“, dodala a prozradila, o čem vlastně kniha pojednává: „Hlavní hrdinka je zničena zjištěním, že ji podvádí partner. Sebere dceru a společně s chůvu odletí do New Yorku za svými kamarádkami. Tam začne pracovat jako striptérka a mimo jiné se pokouší nalézt svého biologického otce. Čtenáři tedy nahlédnou do prostředí striptýzu, zároveň je ale čekají situace, s nimiž se potkávají v běžném životě – a třeba si neví rady, jak je vyřešit. Kniha tak například řeší dilema mezi dlouholetým vztahem a poblázněním se na základě ukojení tužeb. Je určena ženám, ale kdoví, třeba se začtou i pánové…“

kmotři

Křest výjimečné knihy měl samozřejmě sympatické kmotry: fotografku Sáru Saudkovou, zpěváka Richarda Tesaříka, rockera Aleše Brichtu, zpěváka Martina Maxu, herce Martina Písaříka, herečku Kateřinu Pechovou, moderátorku Lindu Bernátovou, rockerku Electric Lady, kartářku Helen Stanku a stylistu Káju Pavlíčka. Ti všichni knihu nejprve lehce polili zbrusu novým vyzrálým destilátem Beskyd (Fleret), teprve poté knize připili. A pak, jedni při sklence švestkového destilátu ochuceného macerátem z kakaových bobů a kávových zrn, a druzí při sklence hruškového destilátu obohaceného o čajový macerát, dlouze rokovali nad tím, o čem asi budou příští dva díly trilogie půvabné mladé autorky Alexandry Veliké.

Beskyd

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Helena Váňová Production