ijournal.cz

Hudební ceny Evropy 2 odtajnily nominace. Je v nich nejvíce nových talentů v historii ocenění!

red Zdroj: Evropa 2 17.2.2019 Aktuality a pozvánky, Hudba

Nejposlouchanější rádio pro mladé zveřejnilo nominace dalšího ročníku Hudebních cen Evropy 2. V nich se vedle stálic české hudební scény objevuje také nejvíce nových talentů napříč hudebními žánry. Kdo z nich ale nominace promění, se posluchači dozvědí již 21. března v živém rádiovém vysílání a online na Facebooku, Instagramu a webu Evropy 2. Následná afterpárty a oslava narozenin rádia se přesouvá do větších prostor v pražském Foru Karlín, kde vystoupí například kapela Chinaski a finská alternativně rocková skupina The Rasmus. Ta si přijede převzít jednu z cen, a to Legendary Act. Celým večerem budou provázet Leoš Mareš, Patrik Hezucký a Petr Cerha alias Nasty.

 vizual_pozvanka

Ve čtvrtek 21. března se uskuteční již 7. ročník Hudebních cen Evropy 2. Letošní nominace Hudebních cen Evropy 2 jsou historicky nejpříznivější pro nové objevy, a zároveň i velké hudební giganty. Objevují se tu nová jména jako Johny Rainbow, Robin Mood, Like-It, Czech It, The Silver Spoons, Timmy White, atd., ale i hudební stálice jako Lucie, Lenny, Eddie Stoilow, Support Lesbiens, Mirai, Mandrage, Xindl X a další.

„Stejně jako v předchozích ročnících i letos proběhne samotné vyhlášení živě v prostorách rádia Evropa 2. Na druhou stranu se ale rok od roku snažíme ocenění posouvat, a tak se naše afterpárty stěhuje do větších prostor, ve kterých s námi může oslavovat více našich posluchačů a fanoušků. Navíc sedmým ročníkem se chceme více otevřít mezinárodní hudební scéně, a proto jsme přidali i několik ocenění pro zahraniční interprety,“ říká Martina Říhová, výkonná ředitelka skupiny Active, pod kterou spadá i rádio Evropa 2.

Oproti předchozím ročníkům zařadila Evropa 2 v letošním roce nově i další 3 kategorie pro zahraniční umělce. Mezi zahraničními finalisty se pak nejčastěji objevují jména jako Eminem, Jonas Blue, Imagine Dragons nebo Nico Santos.

 

O tom, kdo v jednotlivých kategoriích převezme cenu, rozhodují už posedmé ti nejpovolanější – posluchači a fanoušci rádia. Pouze kategorie Divoká karta Evropy 2 a Legendary act jsou v režii hudebních odborníků. Speciální je také kategorie Nejstreamovanější song Youradio, kde tato česká streamovací hudební služba odtajní, jaký song její uživatelé nejčastěji poslouchali v loňském roce.

Z nominovaných budou moci lidé vybírat na stránkách www.evropa2.cz v každé ze třinácti kategorií, a to od 7. března až do 17. března. Vítězové si pak přijdou převzít cenu přímo do živého rádiového vysílání Evropy 2, které proběhne 21. března mezi 15.00 až 18.00 hodinou v Odpolední show Evropy 2. 

 nominace

„Můžeme už nyní prozradit, že jednu z cen, Legendary Act, si přijede osobně převzít finská kapela The Rasmus, která u této příležitosti přislíbila také koncert na večerní afterpárty v pražském Foru Karlín.

Navíc tahle afterpárty bude i oslavou 29. narozenin Evropy 2, takže si to určitě nenechá ujít nikdo z našich moderátorů, vč. Leoše Mareše, Patrika Hezuckého, atd.,“ říká Martina Říhová a dodává: „Na jednom místě se tak sejdou přední čeští muzikanti, producenti, hudební odborníci a současně i moderátoři Evropy 2 a jejich posluchači a fanoušci. Prostě párty, jak má být…“

Vstupenky na afterpárty Evropy 2 ve Foru Karlín jsou v prodeji v síti TicketLive: https://www.ticketlive.cz/cs/event/hudebni-ceny-evropy-2-afterparty

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Evropa 2