ijournal.cz

Galerie Harfa věnuje 316 100 korun klokánkům

red Zdroj: Galerie Harfa 6.9.2015 Významné osobnosti, veřejné projekty

Ve čtvrtek 3. září 2015 pořádala Galerie Harfa společně s Městskou částí Praha 9 již 3. ročník benefičního běhu pro dobrou věc s názvem Harfandění. Na start běhu se postavilo 528 účastníků, díky kterým se podařila vybrat částka ve výši 316 100 korun pro Klokánky. Akci podpořila i řada známých českých osobností.unnamed (1)

Současně s benefičním během probíhal na střeše Galerie Harfa doprovodný Festival volnočasových aktivit. Děti se mohly společně s rodiči seznámit s různými zájmovými a sportovními kroužky, které je možné na Praze 9 a v jejím okolí navštěvovat. Benefiční akce probíhala od 14 do 18 hodin a aktivně se do ní zapojilo celkem 528 účastníků. Jejich cílem bylo proběhnout či projít trasu dlouhou 1,6 km, která vedla kolem Galerie Harfa a sousední O2 areny. Za každý zdolaný okruh pak Galerie Harfa přispěla částkou 100 Kč na Klokánky Fondu ohrožených dětí.„Těší nás velký zájem lidí, kteří chtějí pomoci. Letošní ročník byl díky nim velice úspěšný a na Klokánky se podařilo vyběhat 316 100 korun. Všem zúčastněným děkujeme za podporu a pomoc dětem, které neměly v životě takové štěstí. Už dnes se těšíme na další ročník a věříme, že Harfandění se nyní již skutečně stalo tradičním během a ke stálým účastníkům se tak příští rok připojí další,“ říká marketingová koordinátorka Galerie Harfa Martina Tlustá.

unnamed Celou akcí provázel známý sportovní moderátor Jan Smetana. Klokánky přišla podpořit  i řada známých českých osobností. Nejvýraznější postavou byl moderní pětibojař  a olympijský vítěz David Svoboda, který s lehkostí sobě vlastní uběhl celkem 11 kol. Další  osobností, která běžela s úsměvem na tváři, byl herec a moderátor Dalibor Gondík. Akci  podpořili i další celebrity jako vynikající soulová zpěvačka Erika Fečová, reportér pořadu  Víkend a TV Nova Martin Vencl, zpěvačka Noelia Exist a baskytarista kapely Wohnout Jiří  Zemánek. Do Festivalu volnočasových aktivit se letos zapojilo celkem 20 zájmových  sdružení. Děti si díky nim mohly vyzkoušet různé kroužky, kterým se v průběhu roku mohou  věnovat. Rodičům přinesl program na střeše Galerie Harfa cenné informace ohledně  dětských kroužků na Praze 9 a měl tak pomoci při výběru toho pravého zájmového kroužku  pro jejich dítě na letošní rok.

Velký dík patří partnerům Harfandění, bez nichž by konání takovéto akce nebylo ani možné. Děkujeme společnosti PORR, METROSTAV, Rilancio, PRE, M2C, AB Facility, Marina Island a FINEP. Poděkování patří také mediálním partnerům: Český rozhlas Regina, Rádio BONTON a www.protisedi.cz.

www.galerieharfa.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Galerie Harfa