ijournal.cz

Fashion shake XVIII. představil talentované mladé módní designérky

red Zdroj: Galerie Novesta 7.3.2016 Móda, obuv, doplňky

Přesně po třech měsících se v concept storu La Gallery Novesta konal další Fashion shake, tentokrát s pořadovým číslem XVIII. Během večera, který je přehlídkou toho nejlepšího a nejnovějšího z lokální módní scény, se představily hned tři mladé a talentované designérky. Kolekci oděvů uvedla Zlata Stolaříková, Ewgeniya Lyras tvořící pod značkou Sans Résidence a Lenka Šváchová prezentovala kolekci šperků svého labelu 27JEWELRY.

Zlata Stolaříková 3Stripe, Absolute Pure je název nové kolekce Zlaty Stolaříkové. Prvotní myšlenkou designérky bylo znázornit pruhy, avšak jinak, netypicky. Kolekce je tak inspirovaná světelným pruhem, převládá v ní barva čistoty – bílá, která se mísí s tajemnou černou, jejím opakem. Zlata úmyslně zvolila našívání pruhů, což jí dovolilo umístit je kamkoliv. Díky jednodušším střihům se pozornost ubírá právě k provedení. Modely jsou vytvořeny ze síťoviny, dají se vrstvit a každý je navíc originál, zhotoven pouze v jedné velikosti. Kolekci tvoří také objemové kabáty z bílé 3D textilie, které jsou velmi lehké, avšak v pohybu působí silně, přesně tak, jak se žena může cítit. „V poslední době jsem vytvořila několik kostýmních výprav pro televizní projekty, ale módní návrhářství je stále mou největší vášní,” vysvětluje Zlata Stolaříková. V průběhu studia spíše experimentovala, nyní se věnuje nositelnějším kolekcím se zaměřením na detail, propracovanost a nadčasovost.

Zlata Stolaříková_cela kolekce 2 
Designérka Ewgeniya Lyras, původem z běloruského Minsku, po studiu módního návrhářství na prestižní londýnské univerzitě Central Saint Martins zakotvila v Praze. Působí pod značkou Sans Résidence, která odráží její styl života, tedy cestování a střídání prostředí. V době neustálých změn a nekonečného toku informací Sans Résidence klade velký důraz na individualitu. Ewgeniya při své tvorbě hledá nenucené linie, které dokáží zviditelnit člověka v moderním globálním prostředí. Nová kolekce značky Sans Résidence na sezónu jaro/léto 2016 je inspirována velkou migrací během druhé světové války a odráží nový začátek a nové příležitosti. Abstraktní linie spojené dohromady v ležérní estetice zdůrazňují sílu a lehkost, překonání a svobodu.

 Ewgeniya Lyras, Sans Résidence 3Ewgeniya Lyras, Sans Résidence 1Ewgeniya Lyras, Sans Résidence 2
Šperkařka Lenka Šváchová na Fashion shaku XVIII. představila hned dvě kolekce. Drip, to jsou ručně vyráběné šperky ze zlata doplněné brilianty. Inspiraci Lenka hledala v přírodě, i proto se kolekce vyznačuje organickými tvary. Šperky jsou navzájem dobře kombinovatelné a hodí se zejména jako snubní prsteny. Dominantou šperků z kolekce Enamor je koule vyrobená z ručně vinutého skla, která v sobě zamrazila pohyb roztaveného barevného skla, což vytváří zajímavý efekt při pohledu ze všech stran. Sklo je ukotvené v ručně zpracovaném stříbře, které kopíruje tvar koule. Kolekce Enamor je provedená v mnoha barevných variantách a kombinacích.

27jewelry_Front_drip
Lenka tvoří autorský šperk pod značkou 27JEWELRY a patří ke generaci zlatníků, jejíž historie sahá až do 17. století. Vystudováním oboru zlatník/klenotník tak navázala na náhodně objevenou rodinnou tradici.

27jewelry_Enamor_White_Earrings27jewelry_Drip - simple diamond band YG27jewelry_Enamor_White_Ring

27jewelry_DSC_0092
Cílem večerů Fashion shake je šířit povědomí převážně o českém a slovenském módním designu mezi širokou veřejnost, podporovat lokální designéry v jejich tvorbě a tzv. slow fashion. Fashion shake slouží také jako platforma pro setkávání a komunikaci mezi designéry, novináři, obchodníky a zákazníky. Je volně přístupný, další proběhne v létě tohoto roku.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Galerie Novesta