ijournal.cz

Zimní ráj Turracher Höhe – lyžařská oblast mezi Korutany a Štýrskem

red Zdroj: foto: archiv 7.3.2016 Cestování
Zimní dovolená v Turracher Höhe je velmi pestrá. Tento turistický region ve výšce 1763 metrů se prezentuje jako rozmanitý zimní ráj se sjezdovkami, které jsou vždy zasněžené (až do výše 2205 metrů), s dlouhými běžkařskými okruhy, jedinečnými stezkami pro zimní putování a idylickým horským jezerem, které je také přírodním kluzištěm.

 horyturracherhheluftaufnahmehochschober

Díky tomu je Turracher Höhe dokonalým regionem pro zimní dovolenou nejen pro lyžaře, ale také pro snowboardisty, běžkaře, výlety se sněžnicemi, na procházky, pro skituristy, bruslaře a noční sáňkaře. Díky tomu je Turracher Höhe dokonalým regionem pro zimní dovolenou nejen pro lyžaře, ale také pro snowboardisty, běžkaře, výlety se sněžnicemi, na procházky, pro skituristy, bruslaře a noční sáňkaře.

Již od prosince 2015 je hostům k dispozici nová lanovka Schafalmbahn a také čtyři nové vleky, které zpřístupňují další čtyři kilometry sjezdovek k vašemu potěšení. V létě roku 2017 bude následovat konečné rozšíření lyžařského střediska na Schafalmu o dva další sjezdy (2 kilometry sjezdovek) na celkovou rozlohu 20 hektarů.

Sport a zábava pro nováčky i profíky

V Turracher Höhe si přijdou na své mladí vyznavači zimních sportů, z Turracher Höhe stal hotspot freestylové scény: Nováčci i profíci najdou svůj jedinečný prostor v 1,5 kilometru dlouhém snowparku. Uchvacující a profesionálně ošetřené prvky zajišťují skvělé shredovací akce a rozpumpují srdce freeskiařům a snowboardistům na všech úrovních. Ve snowparku jsou napevno nainstalované kamery SpotOn-HD, které nabízejí všem fanouškům snowparku nahrát si své sessions a publikovat videa přes smartphone ze sjezdovky přímo na Facebook.

Vítejte a jdeme na to … se senzační celoroční alpskou horskou dráhou Nocky Flitzer

Rozestupte se … a udělejte místo pro Nocky Flitzer na Turracher Höhe. K jedinečné alpské horské dráze Korutan se vyjede lanovkou Panoramabahn. Jak v zimě, tak i v létě si zde mohou malí a velcí fanoušci užít zábavu na kolejích dlouhých 1.600 metrů. Dráha začíná zatáčkami v nadmořské výšce 2000 m a rychlou jízdou pokračuje idylickými horskými loukami, prořídlými lesními úseky a podél sjezdovky Panorama do údolí. O zvláštní půvab se postarají jumpy, vlny a točny podél tratě. Vzrušení pro celou rodinu je zaručeno!

Zábava pro všechny na funslope!

Paralelně se snowparkem leží Funslope – zábava pro celou rodinu, která nabízí perfektní změnu oproti běžným sjezdům: Na přibližně 850 metrech se nachází zážitkový svět složený z různých sněžných a nesněžných prvků, kde se mohou vyřádit děti i dospělí. Přes vlny, malé skokánky a příkré zatáčky vede trasa tunelem a přes překážky, jako je Butterbox, vana nebo veliký šnek, takže zde můžete prokázat své jezdecké umění. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, prvky na Funslope nabízejí rozmanitou a vzrušující jízdu pro každého.

Servis osobního komorníka na nejvyšší úrovni

Turracher Höhe je, co se týče služeb, vždy o kus dál: Lyžařských komorníků dnes již existuje mnoho, svůj původ však mají služby lyžařského komorníka právě na Turracher Höhe. Protože tady věnuje oblíbený lyžařský komorník plnou pozornost svým hostům již celých 14 let.

Že právě služby jsou na Turracher Höhe velmi důležitým prvkem, dokazuje také bohatý doprovodný program lyžařského komorníka, který je pro zákazníky komornických služeb na Turracher Höhe již od prvního noclehu bezplatně zahrnut v ceně dovolené. Od nadcházející zimy se mohou hosté těšit na novinky od komorníka a tohoto dobrého přítele si dokonce pronajmout exkluzivně jen pro sebe: „Rent a Butler“ – pro nejlepší a na míru šitý zimní den na Turracher Höhe nebo i na firemní akce či jiné mimořádné příležitosti.

Jako profesionál v oblasti služeb je lyžařský komorník denně na nohou v celé lyžařské oblasti a zná ji doslova jako své boty, ví o všech zajímavostech a zvláštnostech a je hostům po ruce radou i pomocí. Pracovní den lyžařského komorníka na Turracher Höhe vypadá následovně: Když po ránu zatopí v krbu v „obývacím pokoji“ lanovky Kornockbahn a první lyžařské hosty posílí štýrskými jablky, sedne lyžařský komorník na svůj Butler-Mobil a vyrazí do lyžařského střediska, kde se zastavuje na různých místech, rychle postaví malý bar a zásobuje unavené lyžaře hroznovým cukrem a kapesníky, děti rozmazluje sladkostmi a malinovkou a jejich rodiče na přání dokonce i sklenkou Prosecca. Na jaře se pak rozezní volání „Gelati, Gelati“, když lyžařský komorník rozdává originální Nockbergskou selskou zmrzlinu z biofarmy Hanse Petera Hubera.

lyzovanischafalmbahnpisteattisani

EXKLUZIVNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM PRO PRÁZDNINOVÉ HOSTY NA TURRACHER HÖHE

Prázdninoví hosté na Turracher Höhe, kteří se ubytují v některém z podniků označených motýlkem, se mohou těšit na služby osobního komorníka na nejvyšší úrovni a bohatý program s tímto dobrým přítelem.

A tak může týden dovolené začít třeba výjimečným zážitkem na safari, při kterém se mohou turisté během poznávání svahů s komorníkem po boku těšit také na zastávky s chutným občerstvením. Pro malé rekreanty si lyžařský komorník připravil na nadcházející zimu dětský program, ve kterém půjde hlavně o dobrodružství a zábavu ve sněhu.

Vedle túr za úplňku a nočního sáňkování bude tuto zimu opět na programu také „Ranní trilogie“, která je jedním z nejoblíbenějších bodů programu lyžařských komorníků z Turracher Höhe.

Areál zimních sportů Turracher Höhe nabízí lyžařům, carverům a snowboardistům ty nejlepší podmínky:

 • 42 kilometrů sjezdovek různých stupňů obtížnosti
 • 14 lanovek a vleků (jedna kombinovaná lanovka z 6-místních sedaček a 8-místních kabinek, tři 6-místné sedačkové lanovky, 7 lyžařských vleků a 1 dětský provazový vlek)
 • Provoz vleků: od 9.00 do 16.00 hodin
 • Lyžařské školy pro lyžaře, carvery, snowboardisty a běžkaře
 • Půjčovny lyžařské výbavy
 • Snow & Funpark , Funslope
 • Novinka 2015/16: 6er SCHAFALMBAHN
 • Noční lyžování každou středu od 20:00 do 21:30 hodin u vleku na cvičné louce
 • Běžecké stopy (15 km, od lehkých až po obtížné) – mapa běžeckých stop (pdf)
 • Nocky-Flitzer – senzační alpská horská dráha
 • Bruslení na jezeře Turracher See
 • Zimní turistické stezky (25 km)
 • Túry na sněžnicích s průvodcem
 • Dětská expedice
 • Noční sáňkování každé úterý a čtvrtek od 20:00 do 21:30 hodin u lanovky Sonnenbahn
 • Metaná
 • Muzeum „Alpin+Art+Gallery“ se speciální výstavou

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv