Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

Dopřejte vašim vlasům záři a lesk

red Zdroj: www.dolcediva.cz 20.1.2015 Krása a zdraví

Aby vlasy byly naší pýchou a ozdobou nejenom v létě, ale i v zimních měsících, kdy se účastníme různých večírků a plesů, musíme jim dopřát speciální péči.

Začněte zevnitř          

Začít s posílením vlasů a zvýšením jejich odolnosti vůči vnějším vlivům musíme rozhodně zevnitř – tedy zásobit tělo stravou, která je maximálně bohatá na vitaminy, minerály a stopové prvky, které jsou prospěšné.  Pro zářivý lesk dodejte tělu beta-karoten, který najdete nejen v mrkvi, ale také v rajčatech nebo ananasovém melounu. Vsadit byste měli i na antioxidanty vitaminy A, E chelcicko-lhenicke_ovocea C (vysoký obsah má Chelčicko-Lhenické ovoce, a to zejména jablka, třešně a černý a červený rybíz), které posilují celkové zdraví pokožky hlavy i vlasů, zpomalují stárnutí a chrání před vlivem volných radikálů, které na naše vlasy útočí i prostřednictvím ultrafialového slunečního záření. Jezte často listovou zeleninu, citrusy, ale také ořechy a semena. Důležitý je rovněž zinek, který pomáhá normální funkci mazových žláz a společně s vitaminem A se podílí na tvorbě kolagenu a elastinu. Jeho zdrojem jsou ovesné vločky, ale také ústřice a korýši,” informuje Mgr. Marie Kočicová, farmaceutka.


Domácí péče – výživa a hydratace

„V zimě jsou vlasy většinou suché, nepoddajné a se sklonem k lámavosti, proto je vhodné využívat regenerační masky nebo séra,“ sděluje Veronika Kleinerová, majitelka salonů krásy Dolce Diva (www.dolcediva.cz) a dodává: „Vybírejte takové, které poskytují ošetření oslabených a zcitlivělých vlasů a zamezují jejich lámání, třepení a praskání. Taková maska nebo kúra by také měla vlasy posilovat, chránit při fénování a česání.

účes

Tip odbornice Veroniky Kleinerové:

Dopřejte vlasům na noc olejový zábal, a to nejlépe z arganového, kokosového nebo olivového či šípkového oleje. Natřete jím suché vlasy, než půjdete spát, nasaďte si gumovou čepičku, kterou lze  koupit v drogerii a ideálně i do ručníku. Vlasy budou přes noc regenerovat. Pokud je pro Vás nemyslitelné, spát se zábalem na vlasech, můžete tento proces provést i během dne, kdy jste doma na několik hodin.

Návštěva kadeřnictví

Právě v kadeřnickém salonu by vám měli pomoci s výběrem vhodných produktů pro posílení a krásu vlasů, ale následně i s výběrem výrobků vhodných k péči o vlasy doma. Ideální péčí v tomto období je brazilský keratin, což je nejsilnější regenerace pro vlasy, nebo různé zábaly, které se aplikují přímo v kadeřnictví a jsou silnější než ty k domácímu použití. Kromě toho vám zde udělají střih na míru, tedy abyste s úpravou vlasů neměli moc práce a mohli vyrazit na vytoužený večírek.

 

Náš tip: Vyzkoušejte mobilní kosmetické a kadeřnické služby, které nabízí salon Dolce Diva. Už nemusíte za krásou nikam cestovat. Profesionálky se o vás postarají v klidu domova nebo i v zaměstnání. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.dolcediva.cz