ijournal.cz

Česká designová tvorba má novou podporu. Display v La Gallery Novesta

red Zdroj: La Gallery Novesta 28.6.2016 Móda, obuv, doplňky

Concept store s nejrozsáhlejší nabídkou českého fashion designu, prodejní galerie La Gallery Novesta přichází s novým formátem prodejních pop-upů pro všechny milovníky českého tvůrčího génia. Display není jen prodejní pop-up designérů, je také doprovázen díly z jejich spíše umělecké tvorby, např. objekty, které vznikaly během inspiračního a tvůrčího procesu designéra. Některé z nich nejsou na prodej, ale mají českému, i zahraničnímu publiku představit směry a vize, kterými se ubírá tvůrčí duch mladých autorů. První Display hostí instalaci vytvořenou jako site specific galerií Září.

 šperk

Celé prodejní pop-upy jsou díky tomuto průniku expozice i prodejního místa pojaty mnohem konceptuálněji, než tomu bylo v podobných případech dosud, takže návštěvník má snazší představu o tvůrčích vizích, vcítit se do síly českého designu…

 

Slavnostní otevření prodejní expozice galerie ZÁŘÍ a značky LOTE již proběhlo, přijměte ale pozvání na jeho návštěvu i dnes. Autorský šperk vůdčího kvarteta ZÁŘÍ – nezávislého uskupení šperkařů a galerie současného šperku – v harmonickém doprovodu hedvábné kolekce LOTE, vás nadchne.

gocyar nahrdelnik 3 

O značkách:

ZÁŘÍ

Září nebyla pouze galerie autorského šperku, ale je to především nezávislé uskupení šperkařek, jehož  tempo udávají bývalé spolužačky – studentky prof.V.K.Nováka Eliška Lhotská, Markéta Šumová, Iveta Mulačová a Zuzana Babková. Eliška Lhotská je absolventkou šperkařského ateliéru v Bratislavě. Kromě vlastní tvorby se věnuje kurátorské činnosti. Markéta Šumová studuje na fakultě umění a designu v Plzni, upozornila na sebe kolekcí náhrdelníků pro nevidomé, za kterou byla nominována na národní cenu za studentský design. Iveta Mulačová je mladou tváří současného šperku, zaujala hlavně svým precizním konstrukčně řešeným přístupem ke šperku. Její práce jste mohli vidět na výstavách České republice i v zahraničí.

Markéta Šumová

Markéta Šumová

LOTE 
Za mladou a úspěšnou značkou Lote stojí Lenka Trlicová. Její letní kolekce zachází ještě dále v minimalizaci a geometrické abstrakci základních kamenů šatníku a rozšiřuje řadu oblíbených praktických basic kousků z hedvábného krepdešínu o ještě sensitivnější pocit z hedvábného saténu. Základní barevnou škálu neutrálních Basic Silk modelů zjemňuje sezonní barevnost jemně modrých a růžovo-pudrových tónů. Svojí nekomplikovaností nechávají modely Lote vyniknout přirozený šarm a osobitost nositelky a vytváří tak ideální spojení s výjimečností autorského šperku.  

IMG_2022a

„Člověk se zdobí pro sebe a může to činit jen tím, že se zdobí pro druhé.“

Georg Simmel

 La Gallery Novesta

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: La Gallery Novesta