ijournal.cz

Brýle do myčky nepatří!

red Zdroj: GrandOptical 29.6.2016 Rady, tipy, názory

Nepořizujeme si je zrovna každý měsíc. Když už se vydáme pro brýle, doufáme, že nám nějakou dobu vydrží a poslouží. Jenže to, zda je budete nosit chvíli nebo si je užijete pár let, záleží hodně na vás. Aby vám totiž brýle, ať už sluneční, dioptrické nebo sportovní, sloužily co nejdéle, je nutné jim věnovat vhodnou a pravidelnou péči. Přinášíme pár užitečných tipů.

V první řadě brýle nikdy nečistěte nasucho! Všechny tvrzené brýlové čočky jsou odolnéimage foto
proti poškrábání, ale to neznamená, že se nemohou poškodit.  Alespoň jednou denně je umývejte pod tekoucí vodou, abyste opláchli prach a jiné nečistoty z povrchu čoček. Zároveň proudem vody očistíte i ostatní části obrub, do kterých se hadříkem nedostanete, např. sedýlka, koncovky a drážky nebo šroubky. Zapomeňte na drhnutí brýlových čoček houbičkou na mytí nádobí nebo snad dokonce jejich mytí v myčce na nádobí. Ano, i takový způsob čištění volí mnoho lidí, kteří se pak podivují nad tím, že se jim brýlové čočky poškrábou nebo jinak poničí.  

Čistit opatrně!

Pro čištění skel byste měli mít vždy po ruce speciální čisticí prostředek, který zakoupíte v oční optice. Zde koupíte nejen čisticí roztoky, ale i speciální hadříky, jež se používají pouze na šetrné vyleštění brýlových čoček a nevytvářejí šmouhy. Pro konečnou očistu čoček jsou pak výborné čisticí spreje, jež vyleští plochu a vytvoří antistatický povrch nebo „protimlžící“ filtr. 

Jako v rukavičkách

V době, kdy brýle nenosíte, uložte je do pouzdra. Jedná se především o dámské kabelky, které svým různorodým obsahem můžou brýle nenávratně poškodit! Snažte se je také nevystavovat vysokým teplotám a velkým teplotním změnám. V létě je například nenechávejte v interiéru auta, nenoste je do sauny apod. Současně zabraňte kontaktu brýlí s chemickými přípravky, jako je například lak na vlasy, ale třeba také mořská sůl! Tyto látky totiž naleptávají především povrchové úpravy brýlových čoček.  

Ještě je dobré vědět…

  • Brýle skládejte a nasazujte oběma rukama, čímž prodlužujete jejich trvanlivost a použitelnost!
  • Brýle nikdy nepokládejte skly dolů, ale opřené o horní nebo dolní hranu očnice!
  • Nevystavujte se riziku, že při ztrátě nebo poškození brýlí budete muset čekat na zhotovení nových. Mějte vždy alespoň jedny brýle rezervní.
  • Brýle občas přineste do optiky na vyrovnání, zpevnění a vyčištění ultrazvukem.

 

Naše tipy: Pokud si pořídíte brýle v GrandOptical, spolu s novými brýlemi získáte také garanci doživotního servisu jejich brýlí zdarma. Na počkání vám budou brýle odborně upraveny, vyčištěny ultrazvukem, případně proběhnou drobné opravy (utažení šroubků, výměna nosníků či koncovek). Můžete si je zde i pojistit. Více na www.grandoptical.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: GrandOptical