ijournal.cz

Zázrak jménem kimchi

red Zdroj: www.beavia.cz 10.9.2023 Gastronomie
Co je to fermentování? Fermentování neboli kvašení je proces, který znali už naši předci a využívali jeho kvalitu. Neznamená to, že jídlo je zkažené! Kvašení probíhá pod dohledem a za velice přísných sterilních podmínek. Nakládá se do opravdu čistých skleněných nebo keramických nádob s rovnými hranami a jen zdravé, nenatlouklé, neponičené ovoce či zelenina, ale i vločky, semínka a další. Při procesu kvašení pak vznikají jednobuněčné bakterie, které vytvářejí prostředí odolné vůči hnilobnému procesu a toxinům.
Kimchi_plus

Červená řepa s křenem_Beavia Výhodami fermentování, chcete-li česky kvašení, je:

  • ochrana potravin a prodloužení jejich trvanlivosti
  • zvýšení obsahu živin, enzymů a nutričních hodnot
  • dosažení vyššího aroma nebo chutí potravin
  • zlepšení stravitelnosti – tvorba probiotik
  • eliminace toxinů


Kimchi

Kimchi pochází z Koreje, ale své místo si již našlo po celém světě. Není divu, tento kvašený pikantní salát je totiž velmi prospěšný zdraví. „Jedním z nejvýznamnějších benefitů kimchi je jeho obsah probiotik, která podporují zdravou střevní mikroflóru. Činnost probiotických bakterií navíc šetří organismu práci při trávení a tělo pak může energii použít na jiné procesy,“ vysvětluje Kamila Lhotáková.

 

salátKimchi dále obsahuje antioxidanty, vitamíny a minerály jako draslík, které pomáhají snižovat riziko srdečních chorob a cukrovky. Konzumací kimchi také podpoříte funkci mozku a nervového systému, a dokonce prý napomáhá ke snížení stresu. Je rovněž významným antivirotikem, díky němuž posilujete svou imunitu.

„Jedná se o perfektní volbu pro každého, kdo hledá zdravé a chutné jídlo. Můžete jej servírovat samostatně, jako salát k jinému jídlu nebo jím zpestřit odpolední svačinu,“ dodává Lhotáková. Tuto fermentovanou zeleninu, jejímž základem je čínské zelí, si můžete připravit i sami doma. Počítejte ale s dostatkem času, než proběhne hlavní proces fermentace. Nebo vyzkoušejte kimchi značky Beavia, které představuje vyvážený mix zeleniny pro nejlepší přínos vašemu tělu. Kromě čínského zelí v receptuře najdete také další velmi zdravé plodiny – česnek, zázvor, jarní cibulku, mrkev nebo bílou ředkev.

Beavia nyní představuje i novinku, kterou je kimchi z českého hlávkového zelí. Tak doboru chuť!

Více na www.beavia.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.beavia.cz