ijournal.cz

Zážitek podobný Tour de France? Zkuste indoor-cycling ve fitcentru Gymstory v OC Šestka

red Zdroj: OC Šestka/Gymstory 6.7.2022 Zajímavosti

Přírodní scenérie v podobě horských horizontů francouzských Alp nebo pláží v Miami, neopakovatelná atmosféra při každé lekci, perfektní vzduchotechnika a jedinečná technologie, kterou u nás jinde nenajdete. V Obchodním centru Šestka u Letiště Václava Havla bylo otevřeno fitness centrum „vytuněné“ unikátním indoor-cycling sálem. Každá jeho návštěva vás vystřelí do výšin. Slovy těžko popsatelné, musí se to prožít. Sky is the limit.

 Gymstory_OC_Šestka_indoor_cycling_1

Moderní technologie pronikají do všech oblastí našeho života, výjimkou samozřejmě není ani sport. I díky nim můžeme prožívat něco, co se dříve mohlo zdát jako sci-fi. Důkazem je třeba velký indoor-cycling sál v Gymstory, nedávno otevřeném fitcentru v OC Šestka. Nabízí skvělou alternativu k jízdě na kole v terénu víceméně kdekoliv na světě.

„Naše lekce indoor-cyclingu vás nadchnou komplexním zážitkem. Jako jediní u nás disponujeme technologií ICG® Connect, která patří v této oblasti ke světovým lídrům, ve spojení s modely kol IC7. Díky ní jste prostřednictvím plátna jednou ve francouzských Alpách, takže si můžete připadat jako na Tour de France, příště zase v Pyrenejích téměř jako na Vueltě a jindy podél sicilského pobřeží. Celkem je k dispozici více než 500 tratí z celého světa. Video vás vtáhne do jedinečné přírodní scenérie nebo do závodního oválu,“ popisuje Václav Rázl z Gymstory v OC Šestka.

 Gymstory_OC_Šestka_indoor_cycling_2

Ať už je lekce postavená jako závod, nebo jako regenerace, vždy je bezdotykově monitorována tepová frekvence, intenzita, kadence. Cílem je mít co největší prožitek s ohledem na zdravotní stav, jde tedy o spojení zábavy s velmi intenzivní formou tréninku. Díky technologiím (zejména Coach by Color) má každý okamžitý přehled o efektivitě tréninku v reálném čase. Prostřednictvím zobrazení může klient či instruktor ihned reagovat na potřebu upravit intenzitu zátěže.

Součástí benefitů technologie jsou také motivační koncepty, přičemž stěžejním motivátorem a odborným garantem celé lekce zůstávají instruktoři. Dokonalý zážitek totiž přináší symbióza kvalitní technologie a schopnost živého instruktora s nimi pracovat.

„Instruktoři Gymstory prošli základním seznámením s programem ICG a neustále se v něm školí, protože vzdělávací systém ICG je mnohaúrovňový. Závisí na každém, jaké úrovně vzdělání dokáže dosáhnout,“ vysvětluje Miroslav Jirčík ze společnosti 3D FITNESS, která do Gymstory dodává stroje a technologie. „Je správné, že lekci vede živý instruktor, což je pojící a zároveň dynamický prvek. Právě on rozhoduje, jakou formu lekce podle typu klientů bude realizovat. Čeká vás třeba regenerační hodinka či soutěž jednotlivců anebo týmů proti sobě. Instruktor může definovat pravidla a v závěru lekce odměnit.“

Projekt indoor-cycling sálu byl navrhován a následně budován s cílem neopakovatelného prožitku z každé jízdy, což dotváří též nastavitelná světla jak barvou, tak intenzitou svítivosti. Skvělý pocit z jízdy umocňuje i výborný zvuk a špičková vzduchotechnika.

„Inspiraci jsme hledali většinou virtuálně v rámci 3D FITNESS i Life Fitness a po celém světě – od Norska až po Jihoafrickou republiku a od Tokia až po Los Angeles. Cílem bylo vytvořit jedinečné fitness centrum se světovými parametry, kde není efektivní trénink jenom o drilu, ale především o zábavě,“ dodává Miroslav Jirčík.

 

Více se dozvíte na https://www.gymstory.cz/indoor-cycling-s-nejmodernejsi-technologii.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: OC Šestka/Gymstory