ijournal.cz

Zajímavosti z 25. ročníku Volkswagen Maratonu Praha a pozvánka na další závody

red Zdroj: RunCzech 8.5.2019 Sport, Zajímavosti
Velká gratulace patří úplně všem běžcům, kteří našli odvahu a postavili se na start. Určitě si atmosféru závodu užili naplno a jsou právem na sebe hrdí.

Nedělnímu 25. ročníku Volkswagen Maratonu Praha, který přivítal 9 849 statečných běžců, předcházela Procházka se psy. Tu si užilo 246 páníčků a paniček a 127 pejsků. Trasu sobotního dm rodinného běhu protančilo v dešti 4 853 účastníků.

  dm běh                                       
                                      VÝSLEDKY ZÁVODŮ


KDO BYL V CÍLI PRVNÍ?
Izraelská šampionka Lonah Salpeter zvítězila suverénně v čase 2:19:46 a dosavadní nejlepší čas zlepšila rovnou o 2 minuty a 13 vteřin. Mezi muži dominoval Almahjoub Dazza, který nakonec skončil na prvním místě s časem 1:05:58.

oslava vítězství

oslava vítězství

ČEŠTÍ VÍTĚZOVÉ
Vítek Pavlišta za sebou nechal všechny Čechy startovního pole a stal se výhercem a českým šampionem v osobním rekordu 2:16:30. V ženské kategorii obhájila český titul i pozici nejrychlejší Češky pražského maratonu Petra Pastorová časem 2:42:23.

oslava českého vítězství

JUNIORSKÝ MARATON
V rámci závodu se konalo také finále Juniorského maratonu. Studenti těch nejrychlejších středních škol měli možnost startovat a běžet po boku světové špičky. Gejzír radosti za cílovou čarou odpálili žáci Sportovního gymnázia Plzeň, jehož 10členná štafeta doběhla do cíle v čase 2:31:20.

juniorský maraton

PODĚKOVÁNÍ
Za celý RunCzech tým i za titulárního partnera Volkswagen poděkování všem běžcům za účast. Pokud se na příští ročník chystáte i vy, počítejte s podporou celého týmu Volkswagen.

Emil Zátopek pomohl k založení Volkswagen Maratonu Praha, byl velkým podporovatelem závodu do svých posledních dní.

Emil Zátopek
POZVÁNÍ NA:
MATTONI 1/2MARATON OLOMOUC
Nejstarší mimopražský závod oslaví letos 10. ročník! Pojď si zaběhnout půlmaraton kolem barokních památek nebo třeba jen poznat nové sporty na Moravia Sport Expo a užít si dm rodinný běh se svými blízkými. Neváhej, ať je ještě místo ve startovním koridoru!

https://www.runczech.com/cs/akce/mattoni-1-2maraton-olomouc-2019/zavody/mattoni-1-2maraton-olomouc/index.shtml


O2 PRAŽSKÁ ŠTAFETU
Věříme, že Volkswagen Maraton Praha byl náročný a byl na něj potřeba tvrdý trénink. Na O2 Pražské štafetě tě čeká jen 5 kilometrů, ale také spousta zábavy, koncert, piknikový koš a trička – tak vyzvi kamarády, sestavte čtyřčlenný tým a přijďte si užít běžeckou párty do Stromovky!

https://www.runczech.com/cs/akce/o2-prazska-stafeta-2019/kategorie/o2-prazska-stafeta/index.shtml


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: RunCzech