ijournal.cz

Zahrajte si o jeden ze sladkých balíčků zn. Manner

red Zdroj: www.manner.at/cs 21.4.2015 Soutěže

Růžové Neapolitaner-ky spojily Prahu a Vídeň – jako spojují ty nejlepší ingredience s lahodnou chutí

mannerČokoláda pro všechny“ bylo motto dědečka Josefa Manner I., když zakládal vídeňskou společnost Manner s její typickou růžovou barvou. Do dnešního dne si Manner zakládá na nejvyšší kvalitě svých sladkostí, které jsou vyráběny podle originálních vídeňských receptur s použitím těch nejlepších surovin.

Pro fanoušky Manner jsou přichystány tento slavnostní rok jubilejní dózy, které zákazník obdrží zdarma k vybraným výrobkům ve speciálních akcích. Fanoušci mají možnost si v období promo akcí splnit své osobní „Manner růžové sny“. Dále je jako poděkování fanouškům Manner připravena letní Manner Tour 2015, která bude mít 125 zastávek po celé Evropě.

soutěž manner (1)Historie značky MANNER je neodmyslitelně spjatá s čokoládou, respektive s její výrobou právě v době, kdy byla považována za luxusní zboží. Zakladatel dynastie Josef Manner I. – vyučený obchodník, v roce 1890 založil rodinnou výrobu cukrovinek v centru Vídně na Stephansplatz, kde prodával v malém obchůdku čokoládové zboží a fíkovou kávu. Protože nebyl spokojen s tehdejší čokoládovou produkcí a její kvalitou, založil 1. března 1890 svoji vlastní továrnu na výrobu čokolády. Prvními výrobky byla nejenom tabulková čokoláda, ale i čokoládové bonbony a kakao v dózách. Záhy se poprvé v sortimentu výrobků objevily oplatkové řezy pod názvem  „Neapolitánské řezy č. 239“. V jejich tradiční výrobě z lískových oříšků, cukru, kokosového tuku a kakaového prášku se pokračuje dodnes.


O působení čokolády věděli již staří Mayové, ti ji považovali za afrodisiakum. Za 2. světové války se čokoláda dávala vojákům pro zlepšení vytrvalosti a odolnosti. Zvýšené množství fenyletylaminu, který obsahuje čokoláda, se vylučuje v mozku zamilovaných. Pravá čokoláda obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, které kromě tělesné schránky ovlivňují i psychiku. Fenyletylamin je jednou z nich. Přirozená potřeba fenyletylaminu stoupá při psychickém napětí, např. před menstruací nebo při vyčerpání. Fenyletylamin působí silně antidepresivně – zmírňuje pocity strachu a úzkosti. Mimo jiné se jej více vylučuje v mozku zamilovaných.
Logo125let
soutěž manner (2)


Získejte balíček oplatek (tři druhy), stačí poslat správnou odpověď do 29. dubna 2015 půlnoci na soutěžní otázku: 

Kolik let od svého založení slaví v tomto roce firma Manner? 

Do předmětu uveďte – Soutěž (Manner) 

Pokud dáte „like“ naší stránce na Facebooku: https://www.facebook.com/ijournal.cz, kliknete na tlačítko „Toto se mi líbí“, Vaše šance na výhru se zdvojnásobí. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.manner.at/cs