ijournal.cz

Zabojujte s únavou

red Zdroj: Vitar 19.2.2022 Krása a zdraví

Probudili jste se ráno bez energie a jako zmlácení? Celý den se ploužíte jako tělo bez duše? Pokud je to výjimka, není potřeba se znepokojovat. Jestliže ale cítíte únavu trvale a dlouhodobě, v něčem bude zrada. Vašemu tělu nejspíš něco důležitého chybí – a vy mu to musíte dát!

Závěr zimy a časné jaro je pro nás bezpochyby velmi náročné období. Doléhá na nás psychické vyčerpání způsobené nedostatkem světla, chybí nám pohyb na čerstvém vzduchu, vitaminy i minerály. Vánoce jsou dávno pryč, do jara pořád daleko a rychle se měnící epidemiologická opatření činí z pracovního i rodinného života nervy drásající detektivku. Zkrátka, naše duše i tělo volá o pomoc. Co s tím? Pro začátek zkuste vylepšit svůj jídelníček (jak víte, jsme to, co jíme) a zvýšit hladinu důležitých látek pomocí kvalitních doplňků stravy. A pokud to nezabere, neváhejte vyhledat lékaře. Zvýšenou únavu a nedostatek energie může totiž způsobovat i nějaké přechozené či zanedbané onemocnění.


VITAR_K_Koenzym_Q10_100mg_419_Kc_Doplňte palivo pro buňky

Koenzym Q10 je látka podobná vitaminům, kterou možná znáte jako ingredienci z krémů proti vráskám. Ve skutečnosti je její úkol v těle mnohem důležitější – energii z potravy přetváří v energii, využitelnou v buňkách. Je nezbytná pro správné fungování buněk a nelze ji ničím nahradit. Koenzym Q10 si náš organismus částečně vytváří sám a část ho přijímáme v potravě, při zvýšeném psychickém stresu či fyzické námaze ale jeho spotřeba stoupá. Pokud pravidelně sportujete, pečujete o malé dítě nebo máte náročné zaměstnání, pravděpodobně ho nemáte dostatek. Zvýšenou potřebu koenzymu Q10 mají i pravidelní kuřáci a jeho tvorba klesá s přibývajícím věkem.


VITAR KOENZYM Q10 s vitamínem E, selenem a thiaminem
Doporučená cena za balení po 60 kapslích: 419 Kč
www.nasevitaminy.cz

 

Flora_Natura_Energie+_799_Kc_Vyzkoušejte osvědčené životabudiče z přírody
Bylinkami se lidé léčili odjakživa. Získat z přírody skutečně čisté suroviny a ještě je správně zpracovat a zkombinovat dnes ale není vůbec jednoduché, jistější je svěřit se odborníkům. Naturopaté, kteří spolupracují s francouzskou značkou Flora Natura, vycházejí z osvědčených starých receptur a používají přísady od lokálních dodavatelů bylinek v bio kvalitě a z ekologického zemědělství (na každé krabičce je možné dohledat, odkud která ingredience pochází). Přípravky v tekuté formě neobsahují konzervanty ani sladidla, která by mohla znehodnotit aktivní látky.

Flora Natura Energie+ (mateří kašička, včelí pyl, acerola, zázvor).
Doporučená cena za 10 ampulek: 799 Kč
www.milujubio.cz

VITAR_Horcík_StickPack_MANGO_20x_129Kc_Hořčík potřebujete proti únavě a křečím
Hořčík neboli magnézium patří k nejdůležitějším prvkům v našem těle. Je důležitý pro normální fungování nervové soustavy, látkovou výměnu i svalovou regeneraci. Nedostatek hořčíku je velmi častý problém – studie naznačují, že přibližně polovina Evropanů přijímá jen zhruba polovinu doporučené denní dávky. Snížená hladina magnézia se projevuje například problémy se spánkem, podrážděností, bolestí hlavy, svalovými křečemi (především v noci) či malou odolností vůči stresu.

Vitar Magnézium 400 mg s vitaminy B6 a C, příchuť grep nebo mango
Doporučená cena za 20 sáčků: 129 Kč
www.nasevitaminy.cz

 

Vitaminy (nejen) pro vegany
Vitaminy skupiny B tvoří různorodou skupinu látek, které mají v těle různé funkce a navzájem se doplňují. Jejich nedostatek se proto odhaluje poměrně obtížně. K počátečním projevům patří kožní problémy a zhoršené hojení ran, dále pak únava a vyčerpání, potíže se soustředěním, podrážděnost či hubnutí. Nedostatek vitaminů skupiny B mohou mít vegetariáni a především vegani (významným zdrojem těchto látek je maso, vnitřnosti, vejce a mléčné výrobky).

VITAR_EKO_Bkomplex_99,90_Kc_Vitar EKO B-komplex forte VITAR_EKO_VitaminD3_199,90_Kc
Doporučená cena za 60 kapslí: 99,90 Kč
www.nasevitaminy.cz


Vitar EKO Vitamin D3

Vysoká dávka vitaminu D3 v kombinaci s beta-glukany s garantovanou čistotou. Navíc obsahují zinek a selen, které jsou důležité nejen pro podporu imunitního systému.

Cena: 199,90,-
www.nasevitaminy.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vitar