ijournal.cz

Weinviertelský advent ožívá tradicemi

red Zdroj: www.weinviertel.at/advent 22.11.2018 Cestování
Rozjímat o tom, co je důležité, a vychutnat si čas pokoje a klidu. Zdá se to být obtížné? Je to ale úplně jednoduché. Na adventních trzích ve sklepních uličkách zažijí návštěvníci ještě původní, zakořeněné, autentické zvyky a tradice.
 
Weinviertelský advent nevstupuje pouze do svátečně vyzdobených sklepních uliček, ale i na historicky významná místa. Tradice a zvyky ožívají v regionu Weinviertel v nejpokojnějším čase roku.

ADVENTMÄRKTE WEINVIERTEL DEZEMBER 2010
 
Advent ve sklepní uličce
 
Malebné sklepní uličky regionu Weinviertel, kde jindy dozrávalo víno, se promění v předvánočním čase v působivé adventní kulisy. Lákavé vůně se linou z útrob vinných sklepů a lákají návštěvníky dolů do podzemního světa sklepení. Weinviertelské svařené víno, domácí chléb, slanina a pečínka a především weinviertelské vánoční cukroví, které potěší oči i žaludek, navnadí na nadcházející sváteční dny. Návštěvníci procházející od sklepa ke sklepu ochutnají tam víno a onde si nabídnou z domácího cukroví, o tři lisovny dál ochutnají chléb s domácí vepřovou pečení a čas uplyne ve vzrušeném rozhovoru s vinaři.

šišky s mákem
 
Speciality regionu, tradiční umělecké řemeslo a autentické zvyky  
 
Kromě kulinářských specialit jsou v nabídce tradiční řemeslné výrobky a milé dárky jako svíčky, jesličky, šperky nebo malovaná keramika. Nechybí přirozeně regionální produkty jako med, perník, zvěřinové speciality, slanina a samozřejmě vína z vlastních vinic a domácí pálenka – s sebou nebo k ochutnání. V duchu rozjímání a tradice je připravený i rámcový kulturní program: Kromě koncertů a čtení vytvářejících jedinečnou atmosféru je možné prohlédnout si vystavené jesličky, poslechnout si vánoční zpěvy, troubení vánočních koled z věže a zažít předvánoční zvyky, které se na adventních trzích autenticky prožívají a představují. Ale nezapomíná se ani na děti: Jízda na poníkovi, tvoření a pečení rozzáří dětské oči na mnoha trzích.
 
Podrobnější informace najdete na adrese: www.weinviertel.at/advent

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.weinviertel.at/advent