ijournal.cz

Výstava loutek Zdeňka Podhůrského zavítala do pražského Bráníku

red Zdroj: foto: archiv, Restaurace & kavarána Korkorán 16.4.2018 Pro děti, Výstavy

DOA_5802
Broučky, Příběhy čokoládového panáčka nebo Neználkovy příhody spojuje jedno jméno. Jeho nositelem je Zdeněk Podhůrský, který pro všechny tyto pohádky vytvořil loutky. V pražském areálu Vltavanů si je nyní mohou návštěvníci prohlédnout. Současně si organizátoři připravili projekci původních pohádek a doprovodný program pro děti.

DOA_5758

Moderátor a herec Zdeněk Podhůrský uspořádal výstavu loutek svého otce, jehož dílo provází dětství i dnešní generace. Pro navštěvníky je přichystáno na dvěstě originálů z mnoha známých českých pohádek. „Jsem rád, že mohu odkaz svého otce dostat dále k lidem. Jeho tvorba svým způsobem výrazně ovlinila rozvoj kinematografie u nás. Pomohl například vdechnout duši legendárním Broučkům nebo i v zahraničí oceňované Cestě do pravěku,“ vysvětluje Zdeněk Podhůrský.

DOA_5751

Pro zájemce je připravena projekce původních pohádek, kde se loutky vyskytly. Mohou se tak těšit na již zmiňované Broučky, Příběhy čokoládového panáčka nebo Neználkovy příhody. Děti si rovněž přijdou na své. Je pro ně připraven bohatý program včetně výroby vlastní loutky pod odborným dohledem. „Výstava je pro malé i velké. Snažili jsme se vytvořit zajímavý program, který by potěšil celou rodinu,“ doplňuje Zdeněk Podhůrský.

DOA_5763

Celá akce se koná pod záštitou společnosti Jez koncept v Restauraci& kavárně Korkorán, která nabízí pro návštěvníky široký výběr občerstvení přímo na místě. „V našem areálu se specializujeme na akce pro rodiny s dětmi. V poslední době byla u nás k vidění výstava Svět Kostiček či Trnkova Zahrada. Pro rodiny jsme tak vytvořili na míru řešený i jidelní lístek, na kterém si pochutnají dospělí i děti,“ upřesňuje výhody areálu Daniel Prošek, výkonný ředitel společnosti Jez koncept.

DOA_5786

Výstava je otevřena každý den až do 9. července. Rezervaci pro větší skupiny je možné provést na facebookových stránkách Restaurace & kavarány Korkorán nebo na telefonním čísle 725 358 615.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv, Restaurace & kavarána Korkorán