ijournal.cz

VIROSTOP účinně chrání před Covid-19. Vyhrát můžete balíček čtyř preventivních přípravků

red Zdroj: Fytofontana 4.12.2021 Soutěže

Pandemie koronaviru je v podzimních a zimních měsících opět na vzestupu zejména kvůli nakažlivější variantě delta. V této době prestižní americký vědecký časopis Journal of Community Medicine and Public Health Reports uveřejnil studii, která testy potvrdila ochranný a preventivní účinek volně prodejného přípravku VIROSTOP.

Nasal_box+sprayKlinická studie a předchozí testy in vitro potvrzují, že používání sprejů VIROSTOP má přínos nejen z hlediska prevence a zmírnění příznaků nemoci Covid-19, ale také při vytváření vlastních protilátek pacienta. Během trvání klinické studie nebyl nikdo ve společné domácnosti infikován.

VIROSTOP je přípravek ve formě ústního/nosního spreje a pastilek, který obsahuje účinné extrakty cistu krétského s vysokým obsahem polyfenolů, echinacey purpurové a šalvěje muškátové. „Díky přírodnímu složení, nulové kontraindikaci a možnosti podávat jej už od tří let věku, je Virostop dostupný široké veřejnosti. Pro podzimní a zimní období, kdy pandemie covid-19 opět nabírá na síle, může být spolu s očkováním a dodržováním protipandemických opatření ideálním řešením, jak snížit počet nových infekcí,“ říká MUDr. Emilie Niedobová, primářka Oblastní nemocnice Kolín.

DETAILY KLINICKÉ STUDIE

V období od 15. ledna do 31. května 2021 proběhla mezinárodní klinická studie organizovaná švýcarskou společností Herb-pharma AG. Studie zahrnovala 189 účastníků, kteří po dobu dvou týdnů sdíleli domácnost se subjekty pozitivně testovanými na Covid-19. Ze 189 účastníků užívalo 111 přípravek VIROSTOP a druhá skupina o 78 účastnících přípravek VIROSTOP neužívala. Všichni účastníci byli na začátku studie testováni na přítomnost viru SARS-CoV-2 pomocí PCR, poté byly u každého účastníka každé dva dny po dobu 15 dnů kontrolovány příznaky. Na konci klinické studie byli účastníci znovu testováni pomocí PCR testu na SARS-CoV-2 a testu na specifické protilátky proti SARS-CoV-2.

Studie probíhala v průběhu třetí vlny pandemie, kdy v populaci cirkulovalo mnoho variant SARS-CoV-2. U účastníků, kteří používali VIROSTOP, se však nevyskytl žádný PCR pozitivní případ (0 % PCR pozitivity, tj. nikdo nebyl infikován Covid-19). Naproti tomu ve druhé skupině účastníků, kteří ve stejném období nepoužívali přípravek VIROSTOP, vykazovalo pozitivitu PCR téměř 8 % účastníků. Tyto výsledky ukazují, že ochranný a preventivní účinek přípravků VIROSTOP proti Covid-19 je významný.

 

Pozitivní vliv na imunitu

Oral_box+sprayVe skupině uživatelů přípravku VIROSTOP byly zjištěny pozitivní výsledky také v oblasti vývoje imunologické ochrany. Přestože pozitivita PCR byla u uživatelů přípravku VIROSTOP 0 %, specifická imunita (-IgG protilátky proti SARS-CoV-2) se vyvinula u 3krát více případů než u kontrolní skupiny, která přípravek VIROSTOP nepoužívala.

Na základě toho, přestože virus nebyl u těchto účastníků detekovatelný pomocí PCR testu, se u uživatelů přípravku VIROSTOP vyvinula výrazně lepší imunitní reakce. Lze tedy předpokládat, že přípravek VIROSTOP snížil množství viru u účastníků do té míry, že již nebyl detekovatelný pomocí PCR, ale že imunitní systém virus rozpoznal a vytvořil proti němu specifickou protilátku, která bude mít pro pacienta ochranný účinek v budoucnu v případě další infekce přípravkem Covid-19.


Zapojte se do prosincové soutěže a vyhrajte jeden ze tří balíčků, každý v hodnotě 500 Kč.

Soutěžní otázka: Kolik druhů (typů) prostředků VIROSTOP je k dispozici na našem trhu?

a) 4
b) 8
c) 10

Svoje odpovědi, prosíme, pošlete do 13. prosince 2021 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu uveďte Soutěž – Virostop. Výherce budeme kontaktovat emailem s podrobnostmi o zaslání výhry.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fytofontana