ijournal.cz

VIP podpoří pejsky z útulků i přehlídkou bláznivých psích oblečků!

red Zdroj: foto: archiv Psí den 12.5.2023 Aktuality a pozvánky, Různé

Sedmička je šťastné číslo, říká se. Pro Prahu 13 to platí letos také – 20. května hostí již sedmý ročník oblíbené akce Psí den s Prahou 13. Předchozích 6 ročníků se těšilo velké popularitě jak mezi občany, tak mezi jejich čtyřnohými společníky. Letos jsme mysleli i na ty pejsky, kteří nemají všechny čtyři (nohy) pohromadě a vytvořili program i pro ně. Nedílnou součástí je také adopce, kdy se VIP osobnosti budou snažit pomoci najít nový domov pejskům z útulků. Účast přislíbili Bára Jánová, Sára Rychlíková, Sarah Haváčová, Marek Němec, Bořek Slezáček a mnoho dalších. Miroslav Hrabě se na akci moc těší a všechny srdečně zve:“ Budu tam s francouzskou buldočkou Kačenkou, ostatní psí holky bych s sebou vzít nezvládl, a vezmu také svou knížku „Psí táta.“ Tak přijďte, rád vám ji podepíšu“, lákal Miroslav. Atmosféru podtrhne také skvělé hudební vystoupení.

 Psi_den


Psí den s Prahou 13 je hlavně o pomoci pejskům i pejskařům, šíření osvěty, podpoře útulků a také šance strávit příjemné odpoledne mezi lidmi a psy, kteří smýšlejí stejně – chtějí si užít zábavu, zasoutěžit si, dozvědět se něco nového z psího světa.

Jako každý rok i letos má PSÍ DEN nabitý a originální program. Těšit se můžete na oblíbený skok do výšky, při kterém pravidelně padají nové rekordy. Nebude chybět ani sraz ras, zábavný psí pětiboj, ve kterém je jednoznačně nejoblíbenější disciplínou pojídání pamlsků na čas, nebo psí karneval v roztomilých oblečkách. Protože je třeba myslet i na ty pejsky, kteří nejsou ve své nejlepší formě, přidali jsme letos do programu i psí dostih pro hendikepované psy. Uvidíme, zda kolečka místo nožiček nakonec nejsou výhodou spíš než hendikepem! Pokud vy a váš pejsek nejste soutěžní typy, máme pro vás připravenou tradiční a oblíbenou psí hernu. Můžete se se svým pejskem těšit na hlavolamy, agility a spousty dalších aktivit, o kterých se dozvíte více na webu http://www.psiden.cz.

 psi_dostih


Pro dvounohé účastníky máme bohatý doprovodný program. Daniel Žďárský se i letos předvede se svou legendární Bull show, u každého stanu útulků přítomném na psím dni si budete moci zakoupit lístek do bohaté tomboly, jejíž výtěžek se přidá k podpoře všech účastnících se útulků. Budete si moci poslechnout osvětovou přednášku o zločinných množírnách. Pejsci se budou moci projít na psí módní přehlídce nebo se můžou nechat vyfotit ve foto koutku. Předvést psy v zaměstnání přijde Městská policie a ukáže všem zúčastněným, jak vypadá takový výcvik služebního psa, nebo jak probíhá celní prohlídka za přítomnosti drogového psa.

 psi_den_bull_show


Každoročně dáme prostor i pejskům, kteří nepřijdou na Psí den se svými majiteli, ale dorazí v naději, že možná toho svého budoucího majitele právě tady potkají. Přítomné útulky přivezou své nejvychovanější svěřence a vy se budete moci ucházet o jejich adopci. Pomoc těm pejskům, kteří neměli tolik štěstí a skončili v útulku je pro nás prioritou. Čím více vás na akci přijde, tím větší částkou budeme schopni chlupáčům pomoci, neváhejte proto a stavte se třeba jen na chvilku.

Zapište si datum 20.5.2023 do kalendáře a přijďte do Centrálního parku  Lužiny i vy! Psí den není jen pro psí majitele, ale pro každého, kdo má ke chlupáčům srdcem blízko.

Vstup na akci ZDARMA!

 sraz_ras


Program Psí den s Prahou 13

 

10:00 – Slavnostní zahájení za účasti starosty Davida Vodrážky, představení programu a partnerů

10:10 – Nabídka psů k adopci

10:20 – PetCenter

10:30 -11:30 SOUTĚŽ PSÍ DOSTIH

11:30 – Městská policie – výcvik služebních psů

11:45 – Vyhlášení psí dostih

12:00 – SOUTĚŽ SKOK DO VÝŠKY

12: 30 – Vodící psi srdcem

12:45 –  Nabídka psů k adopci

13: 00 – moderované finále skoku do výšky

13:00 – 17:00 – SOUTĚŽ – PSÍ PĚTIBOJ

13:30 – Nabídka psů k adopci

13: 50 – Vyhlášení skoku do výšky

14:00 – Charitativní tombola 1. kolo

14:10 – VIP OSOBNOSTI + hudební vystoupení . Účast přislíbili Bořek Slezáček, Miroslav Hrabě,  Karolína Gudasová, Bára Jánová, Sára Rychlíková, Sarah Haváčová, Marek Němec

15:00 – SOUTĚŽ – PSÍ KARNEVAL

15:30 – ukázka celní správy – představí práci psovodů při odhalování pašeráků na Letišti Václava Havla

15:30 – SOUTĚŽ – SRAZ RAS – Vedlejší louka

16:00 – Výstava adoptovaných pejsků

16:30 – Nabídka psů k adopci

16:40 – Vyhlášení výstavy adoptovaných pejsků

16:50 – Bull show

17:20 – Losování Psí pětiboj

17:30 – Přidej pac proti množírnám

17:40 – 2. kolo – Charitativní tombola

18:00 – zakončení akce

 

Aktuality sledujte na našem webu , nebo na facebookové události.  

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv Psí den