ijournal.cz

Velkolepá automobilová show evropského formátu v Praze

red Zdroj: www.praguecarfestival.cz 4.9.2016 Auto-moto
Již čtvrtý rok se schází na konci prázdnin fanoušci motorismu na výstavišti PVA EXPO PRAHA. I letos se zde konal tradiční INTERNATIONAL PRAGUE CAR FESTIVAL, který přinesl hned několik novinek.

show


První z nich byla účast vystavovatelů z 9 zemí, kteří nelitovali jet v mnoha případech stovky kilometrů a vystavit své unikátní vozy právě v Praze. Tento fakt nastavil kvalitativní laťku tak vysoko, že budou mít organizátoři v příštím roce spoustu práce s jejím překonáním. Sešly se zde automobily těch nejvěhlasnějších značek jako Lamborghini, Ferrari, Porsche nebo třeba technologicky unikátní Tesla. A zde jsme u druhé novinky – samostatné sekce výstavy Gas&Electric Car Festival, kam právě Tesla patří. Její premié- rový ročník jistě nebude poslední, protože se aktuálně jednalo o největší představení elektromobilů a automobilů na další alternativní pohony na českém trhu. V této sekci se vedle zajímavých exponátů prezentovaly firmy z oboru, které nabízejí ať už osvětu v oblasti technologií budoucnosti, nebo konkrétní řešení na přestavby motorů a celých vozidel. Další novinka potěšila především zájemce o motorsport. Sekce Racing Cars, kterou organizátoři letos poprvé oddělili od zbytku výstavy, představila překrásnou přehlídku českého závodního a soutěžního světa.

auto show

V expozici jste mohli zahlédnout skvostnou AUDI S1 Ondry Placaty, Peugeot 206 WRC Štěpána Vojtěcha, Subaru Impreza Štěpána Zabloudila nebo krásné Mitsubishi Lancer EVO. Exponáty doplnila atraktivní okruhová Praga R1, produkční Mitsubishi Martina Semeráda a diváci obdivovali i drifterské speciály, autokrosový Cart nebo Liaz ze slavné rallye Paříž-Dakar. Chybět nemohly již tradiční americké klasiky, které se představily v naprosto originální sestavě a navodily atmosféru Route 66. Největším lákadlem byla dokonalá replika seriálového Knight Rideru alias Pontiacu Firebird a také originální pace car Chevrolet Corvette ze slavného závodu 500 mil Indianapolis PRAGUE CAR FESTIVAL je show, a proto zde nechyběla zábava po celý víkend. Soutěže o královnu krásy, módní přehlídky, kaskadérské show, profesionální focení, workshopy, autogramiády, jízdy s elektromobily nebo na dětských formulových šlapadlech, segway, bohatá tombola a další aktivity přinesly více než 14 tisícům návštěvníků silné zážitky, na které budou jistě vzpomínat.

4kolo31

Více informací o akci naleznete na www.praguecarfestival.cz a také na oficiálním profilu výstavy na facebooku, kde jsou k dispozici zajímavé fotografie a videa.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.praguecarfestival.cz