ijournal.cz

Česká firma PROGRESS sportswear se stále více prosazuje na trhu funkčního prádla a obléká výpravy na osmitisícovky

red Zdroj: Progress 4.9.2016 Móda, obuv, doplňky

Česká rodinná firma vyrábějící sportovní oblečení a funkční prádlo PROGRESS sportswear zásobuje zahraniční odběratele i nadnárodní řetězce. Její výrobky využívají čeští horolezci včetně Jana Trávníčka, který v tomto oblečení stál na vrcholu několika osmitisícovek. Progress podpoří i v letošním roce Jana Trávníčka a Mirku Jirkovou na expedici, na kterou vyrazí s nevidomým horolezcem Janem Říhou. Společně se pokusí o vrchol Cho Oyu, šesté nejvyšší hory světa. Výprava odlétá již 6. září.

CHO_OYU_PRG_logo

Trh s oblečením je silně konkurenčním prostředím s velkým důrazem na co nejnižší ceny. Konkurence na světových trzích je tak silná, že každým rokem mnohé firmy ukončují svoji činnost. O tom, že i přes všechny nesnáze lze prorazit s kvalitními výrobky za rozumné ceny, přesvědčuje písecká rodinná firma PROGRESS sportswear, která již čtrnáctým rokem vyrábí funkční prádlo a sportovní oblečení.

Oblečení, které si chválí špičkoví horolezci

Výrobky firmy PROGRESS sportswear jsou každoročně součástí výbavy himalájských expedic, které pořádají známí horolezci. Oblečení této značky již delší dobu využívá např. Jan Trávníček, který v něm stál na několika osmitisícovkách (K2, Annapurnu, Gašerbrum, Manáslu). Zkušeností vrcholových sportovců využívá PROGRESS sportswear průběžně ke zdokonalování již zavedených výrobků i při výrobě nových modelů.

S nevidomým horolezcem na Cho Oyu

PROGRESS se chystá v letošním roce podpořit Jana Trávníčka při výstupu s nevidomým horolezcem Janem Říhou na Cho Oyu, šestou nejvyšší horu světa. „Letošním cílem je pomoct nevidomému horolezci Janu Říhovi zdolat úctyhodných 8 201 metrů vysokou Cho Oyu. Pomoct splnit sen našemu kolegovi, který i přes svůj handicap má velkou chuť do života i chuť přijímat nové výzvy. Jeho silná vůle by měla inspirovat další lidi. V rámci expedice nechceme moc riskovat. Cílem není vrchol, ale společná cesta,“ uvádí vedoucí expedice Jan Trávníček.

svetluska_travatriko_damskeFinanční podpora pro Světlušku

V průběhu letošního podzimu se chystá PROGRESS podpořit nadační fond Světluška. Na e-shopu www.progress-cz.cz budou k dispozici trička s logem Světlušky. Z každého prodaného kusu půjde 100 korun na konto tohoto nadačního fondu podporující nevidomé.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Progress