ijournal.cz

Velká výstava Akta Erotika III. aneb Žhavá výstava pro žhavé léto

red Zdroj: Art mozaika, s. r. o. 27.6.2021 Aktuality a pozvánky, Výstavy a veletrhy

Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, pořádá od 30. června do 11. září 2021 svoji výstavní vlajkovou loď ve všech prostorách galerie – v chodbách, velké hale a dokonce i v protiatomovém krytu v podzemí.

výstava

Jedná se o 3. ročník velké výstavy Akta Erotika, která sleduje celou škálu projevů erotiky od vrcholného umění až po erotiku v reklamě.

Zatímco první ročník výstavy byl zaměřen čistě na fotografii a druhý naopak na malbu, kresbu a grafiku, ten letošní bude zahrnovat všechna uvedená média, rozšířená ještě o keramiku a sochu. Výstava zahrnuje několik set exponátů reflektujících krásu lidského těla od desítek autorů několika generací – od poloviny 19. století až po zcela současné autory.

výstavaProjekt představuje reprezentativní výběr z českého a slovenského erotického umění a v oddělených prostorách Kabinetu erotiky, mládeži nepřístupných, budou prezentovány práce na hranici vnímání tohoto žánru. Výstava je koncipována z několika úhlů pohled a ukazuje proměny a vnímání erotiky a sexuality v průběhu času.

Součástí výstavy bude řada doprovodných programů; workshopy, přednášky, setkání s umělci a akce s mírně erotickým obsahem.

Art mozaika, s. r. o.

www.artmozaika.eu

info@artmozaika.eu

www.facebook.com/artmozaika.eu

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Art mozaika, s. r. o.