ijournal.cz

Vaporizér blu – nová alternativa pro kuřáky

red Zdroj: Imperial Brands 11.10.2019 Hi-tech a bydlení

Imperial Brands v České republice přináší na trh významnou inovaci v segmentu alternativ ke klasickým cigaretám: vaporizér blu

logo

Výrobce cigaret Davidoff či West, společnost Imperial Tobacco CR, s.r.o., která nyní mění název na Imperial Brands, vstupuje na český trh s moderním vaporizérem blu. Přináší tak možnost volby v podobě inovativní alternativy pro všechny dospělé kuřáky. Vapování je méně škodlivé než kouření klasických cigaret. Vaporizér blu na rozdíl od klasických elektronických cigaret umožňuje navíc jednoduchou výměnu náplní nebo rychlé nabíjení.

Imperial Brands je zodpovědným hráčem na trhu s nikotinovými výrobky a svými produkty nové generace, jako jsou beztabákové nikotinové polštářky zoneX a nyní vaporizér blu, nabízí alternativy pro kuřáky. Vapování je podle britské vládní agentury Public Health England o 95 % méně škodlivé než klasické cigarety, protože v nich nedochází k hoření tabáku, při kterém se uvolňuje velké množství toxických látek.

BLU_Dox_1
Veškeré produkty značky blu naopak tabák vůbec neobsahují. Takzvaný e-liquid ve snadno vyměnitelné náplni obsahuje nanejvýš 18 mg nikotinu na 1 ml roztoku, který uživatel vstřebává ve formě aerosolu vznikajícího při zahřívání náplně. Díky velmi jednoduchému systému je používání blu snazší než v případě klasických e-cigaret na principu takzvaného otevřeného systému. Jednorázové náplně mají složení a kvalitu garantované jedním z největších hráčů na celosvětovém trhu. Náplň se snadno zacvakne do vaporizéru blu a vapování může začít pouhým potáhnutím z tohoto stylového zařízení. Odpadá tak jakákoliv manipulace nebo míchání tekutin jako u otevřených elektronických cigaret nebo nutné nahřívání a čištění jako v případě nahřívaného tabáku. Údržba blu spočívá pouze v nabíjení přístroje. Baterie dosáhne plného nabití za 40 minut a vydrží nabitá, v závislosti na intenzitě používaní, zhruba 8 hodin.

„Podle dostupných studií vapování představuje výrazně menší rizika, než běžné kouření cigaret. E-cigarety se ale také dle všech srovnávacích studií ukazují jako méně rizikové než nahřívaný tabák. Výrobky nahřívaného tabáku jsou jednoduše založeny na tabáku, kdežto e-cigarety žádný tabák neobsahují, a pokud se přísně dodržují pravidla, tak jsou rizika mnohem více kontrolovatelná,“ říká Jindřich Vobořil, bývalý český protidrogový koordinátor.

Jednou z největších priorit Imperial Brands je bezpečí uživatele. Náplně blu jsou založené na tzv. uzavřeném systému s garancí kontroly a kvality. Obsah e-liquidu v každé náplni podléhá přísné kontrole a jeho složení je testováno příslušnými úřady. Všechny e-liquidy používané v náplních pro vaporizér blu jsou plně v souladu se všemi českými a evropskými normami. Spotřebitel jim tedy může naprosto důvěřovat. „Věříme, že vaporizérem blu přinášíme českým dospělým kuřákům kvalitní a důvěryhodnou alternativu ke klasickým cigaretám. Snadné ovládání v kombinaci s nabídkou blu v běžných trafikách činí možnost volby dostupnou každému uživateli,“ říká obchodní ředitel  pro Českou republiku Karel Pavka.

blu se bude nabízet od poloviny října ve třech barevných provedeních, černém, modrém a červeném, za cenu 399 Kč. Balení dvou náplní s obsahem nikotinu různé intenzity v několika příchutích bude možné zakoupit za 139 Kč. Jedna náplň s nikotinem přitom odpovídá přibližně 20 cigaretám, v závislosti na individuálním stylu vapování.

BLU_Dox

Náplně se vyrábějí ve Velké Británii, konkrétně v Liverpoolu, a jsou dostupné na náročných trzích, jako jsou Velká Británie, Německo, Itálie či Francie. Českému spotřebiteli značka blu nabídne příchutě Tobacco a Menthol ve dvou intenzitách, Green Apple a Polar v nižší intenzitě nebo Blueberry a Strawberry Mint ve vyšší intenzitě.

„Kromě zdravotní škodlivosti trápí kuřáky také další nepříjemné aspekty hoření tabáku, jako je tradiční zápach, popel a související vyčlenění ze společného trávení času s rodinou, přáteli či spolupracovníky. To všechno v případě blu odpadá,“ vysvětluje Karel Pavka. „blu přináší budoucnost užívání nikotinu již dnes. Kuřáci na celém světě si zdravotní rizika kouření uvědomují stále silněji. My v Imperial Brands jim přinášíme výsledek našeho několikaletého vývoje v podobě méně škodlivé alternativy. Jsme rádi, že naši přelomovou novinku nyní představujeme i v České republice. Nejprve bude k dostání v tabákových prodejnách GECO,“ doplňuje Jaroslav Fišer, ředitel marketingu pro produkty nové generace.

U příležitosti uvedení značky blu na český trh se výrobce rozhodl oznámit změnu svého názvu. Společnost Imperial Tobacco CR, s.r.o., začne používat název Imperial Brands. Tato drobná změna reflektuje zásadní posun v uvažování společnosti a její větší zaměření na inovativní a méně zdravotně škodlivé způsoby užívání nikotinu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Imperial Brands