ijournal.cz

Vánoční Bílozlatá kolekce od české sklárny Koulier

red Zdroj: Koulier 21.9.2023 Hi-tech a bydlení

Letošní vánoční dekorace zahalila sklárna Koulier na Chrudimsku do zlato-bílého hávu. Vánoční stromečky obohacují naše domovy po několik dní, stále častěji i po několik týdnů, protože lidé je začínají strojit od počátku adventu. Přináší s sebou radost a těšení se na jedny z nejkrásnějších svátků v roce – Vánoce.

bilozlata-kolekce

Možná právě proto na nás působí naše stromečky doma tak pozitivně. Ať už je zdobíme rodinnými ozdobami, uchovávanými po generace nebo pokaždé jinak barevnými ozdobami, dle módních trendů nebo ozdobami v našich oblíbených barevných kombinacích. Je dokázané, že tyto zářivé barvy působí na naši psychiku.


AndělHlavní kolekce sklárny Koulier je pro rok 2023 připravena ve zlato – bílých kombinacích. Zlatá barva symbolizuje pocit zářícího štěstí. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí.
Je sice kovem a nikoli barvou, ale v rámci symboliky barev v křesťanské kultuře, ale i v buddhistické anebo aztécké a incké kultuře hraje velký význam. Bílá barva je zase spojená s představou nevinnosti a čistoty, osvobození, absolutní svobody, nových začátků. Uklidňuje a utěšuje. Bílá barva léčí tělo, mysl a ducha na všech úrovních. Úspěšně zbavuje bolesti, deprese a netečnosti. Je barvou čisté duše a obnažené přirozené krásy. Obsahuje hojivou sílu, je inspirací k životu. Ochraňuje před negativními energiemi, usnadňuje napojení na energie přírodních sil. Umocňuje působení barvy, s níž je používána. V západní kultuře je barvou nevinnosti a přirozenosti, v orientu symbolizuje smutek, pro Tibeťany je barvou hory Meru, která je středem světa a symbolizuje poznání, pochopení a vědění, znázorňuje konec a začátek něčeho nového, má zahánět zlé duchy.


Koulier je připraven na nálady a přání všech zákazníků. Kolekci Bílo-zlatou obohatí tak i celá řada jiných barevných kolekcí. O tom všem se mohou přesvědčit všichni a nechat na sebe působit krásu barev přímo na Oflendě, kde ozdoby vznikají a kde naleznou jak prodejnu s veškerou produkcí sklárny, tak tvořivé dílny spojené s exkurzemi.

bilozlate

„Zlato dává dojem záření a světla. V symbolice barev má velký význam hlavně v křesťanství, ale i v buddhismu a indické kultuře. Například Inkové mají zlatou přiřazenou k nejvyššímu božstvu. V Egyptě představuje Slunce a zdroj života. Pro Řeky je to symbol nesmrtelnosti. Zlaté se připisují nadpozemské hodnoty. Na bílou barvu pak většinou reagujeme pozitivně. Symbolizuje jas, nevinnost, čistotu, a také nový začátek, zrození, světlo, duchovnost, spiritualitu, vše neviditelné, nepoznané, tajemné. Odhaluje pravdu a upřímnost. Je symbolem sjednocení, průhlednosti, neúplatnosti, upřímnosti, spravedlnosti a nových začátků. Bílá je dokonalost, svoboda, pravda, ctižádost a osvícení. Spojením obou symbolik prostřednictvím letošní barevné kolekce se snažíme do všech rodin a domovů přinést klid, vznešenost a pohodu,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „To, co je svaté se většinou objevuje ve zlaté záři. Zlatá barva odkazuje k jakémusi centru života, středu, slunci, ústřednímu a nejvyššímu bodu hierarchie, kolem nějž se architektonicky tvoří veškerá realita. V astrologické symbolice odpovídá zlaté barvě Slunce. Dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, šlechetnosti, velkorysosti a nejvyšších hodnot. Pomáhá nám změnit poznání v pochopení, na cestě k univerzální moudrosti, ale taky při dosahování světských cílů, bohatství a uznání. Přála bych si aby kousek z tohoto všeho prostřednictvím našich ozdob proniklo do každého domu a srdce, kam se naše ozdoby dostanou. To je důvod, proč nás výroba křehké krásy naplňuje a proč jsme letos přistoupili právě k této barevné kombinaci,“ dodává Kateřina Šrámková.

bilozlata-kolekce

Celý podzim a advent budou otevřeny tvůrčí dílny spojené s exkurzemi v provozovně sklárny Koulier na Oflendě v Pardubickém kraji.

stromekKaždou sobotu od 9 do 14:30 hodin mohou návštěvníci sami na vlastní oči vidět, jak se vánoční ozdoby foukají, stříbří a zdobí. Pod vedením lektorky si každý sám může ozdobu dotvořit, nebo si ji nechat namalovat na přání. Pro organizované skupiny nabízí Koulier prohlídky i ve všední dny od 8.00 do 14.30 na objednání. Cena je 165 korun na osobu, předškolní děti 110 korun dítě. V ceně prohlídky je jedna na dozdobení, každá další ozdoba v dílně stojí 120 korun za kus. Sklárna nabízí také skupinové prohlídky pro školy (140 Kč/žák), školky (110 Kč/dítě) i zájezdy (165 Kč/osoba).

Ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory.


Krásné Vánoce všem přeje Koulier.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Koulier