ijournal.cz

V Česku vzniká unikátní cyklus o největších zrádcích v dějinách!

red Zdroj: Rolling media a ČT 10.7.2015 TV

Produkční společnost Rolling media natáčí hraný dokument o Emanuelu Moravcovi!

V Česku se právě natáčí hraný, dobový dokument „Apoštolové národní zrady“. Pojednává o největších zrádcích v dějinách. Konkrétně o největším kolaborantovi z dob protektorátu Emanuelu Moravcovi. Unikátní projekt vzniká v koprodukci společnosti Rolling media a České televize.

Herzova, Necas

Projekt svým zpracováním má být na stejné úrovni jako propracované dokumenty z dílen BBC. Natáčíme v originálních lokacích. Cílem tohoto cyklus je zmapovat největší zrádce v českých dějinách,“ říká producent pořadu Vítězslav Jandák ml.

Do hlavních rolí producenti a režisér vybrali české herce, kteří se osobnostem, o nichž dobový hraný dokument je, co nejvíce podobají.

Film 3

V hlavní roli Emanuela Moravce se tak objeví Pavel Nečas. Diváci uvidí také Anelii Herzovou (dceru slavného režiséra Juraje Herze) nebo herce Jaromíra Noska a některé další.

Premiéra Apoštolů národní zrady je plánována na rok 2016, kdy cyklus odvysílá Česká televize.

 Film 5

EMANUEL MORAVEC:

 (17.dubna 1893 Praha  5.května 1945 tamtéž; pseudonym Stanislav Yester)

byl český politik, legionář, voják z povolání, teoretik válečnictví, publicista a ministr školství                 a lidové osvěty protektorátní vlády. Patřil k nejaktivnějším představitelům české kolaborace                   s nacistickým okupačním režimem za Protektorátu Čechy a Morava v letech 1939 – 1945. Přezdívalo se mu také „český Quisling!

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Rolling media a ČT