ijournal.cz

Světový fenomén PINCH OF NOM míří i do českých kuchyní

red Zdroj: Nakladatelství Esence/Euromedia Group a.s. 20.4.2020 Knihy

1 400 000 milionu lajků  a 790 000 followerů na Facebooku, více než  460 000 fanoušků na Instagramu. To všechno je britský fenomén Pinch of Nom – v českém překladu Špetka chuti.

Stojí za ním dvě britské kamarádky, které opravdu hodně obálkamilovaly jídlo a jako správné Britky vše hojně oslavovaly pořádnou hostinou.

Rozhodně tedy nejsou „skinny minnies”, ale šly takzvaně „do sebe“ a společně dokázaly během jediného roku zhubnout téměř 80 kilogramů! A změnilo jim to pochopitelně život.

A protože mají zkušenosti z gastronomie – vedly totiž víc než 12 let společně restauraci – rozhodly se proti nadváze bojovat nikoliv přísnou dietou, to by prý ani nezvládly, ale naopak dobrým jídlem, které chutná a přitom je lehké, takže se po něm nepřibírá.

Své recepty začaly sdílet na svém blogu pinchofnom.com, který se stal velmi brzy ohromně populární. Jejich recepty totiž umožňují začínajícím i pokročilejším kuchařům snadno připravit výborné a syté pokrmy, které jsou pro chuťové buňky zážitkem. Jsou to jednoduchá, ale při tom lahodná jídla, která jsou vzhledem k výběru surovin přístupná takřka každému, nenutí nikoho k počítání kalorií ani odpírání některých potravin a zároveň překvapivě vyhovují i populárním dietním programům, i když tak na první pohled vůbec nevypadají…

Kuchařka Špetka chuti obsahuje stovku skvělých receptů, třetina z nich (rovných třicet tři) je vegetariánských. Každý recept je opakovaně vyzkoušený a otestovaný dvaceti členy komunity Pinch of Nom, kteří přísahají, že výsledný pokrm je skutečně zdravý, chutný a mimořádně snadný na přípravu.

Všechna jídla jsou na první pohled tak lákavá, že by nikdo nevěřil, jak málo kalorií obsahují. Recepty doplňují ikonky, které vás snadno navedou k tomu, co hledáte – ať už je to něco něco bezmasého, rychlého na přípravu, snadného na transport či výživného pro celou rodinu.

Recepty už obě dámy vydaly dvakrát i knižně, jejich kuchařky se v podstatě vzápětí staly světovými bestsellery a na žebříčcích nejprodávanějších titulů se stále drží. V rychlosti prodejů dokonce v prvních týdnech překonaly i kuchařskou ikonu Jamieho Olivera!

Bude mít Špetka chuti úspěch i v českých domácnostech? Věříme, že ano!

 

Kate Allinsonová, Kay Featherstonová: Špetka chuti (Pinch of Nom), vydalo nakladatelství Esence, 272 stran, doporučená cena 449 Kč


Ohlasy v zahraničním tisku:

  • Příliš mnoho kuchařek ignoruje masy, Pinch of Nom je jiná v tom, že si na nic nehraje a nic nepředstírá,  nekáže a je bez příkras.

Anthony Warner, autor knihy The Angry Chef a stejnojmenného blogu

  • Dostupná kuchařka, se kterou se lidé ztotožní.

The Telegraph

  • Během 5 týdnů se první kuchařky prodalo více než 500.000 výtisků, čímž padl rekord, který do té doby držel Jamie Olivier. Ten stejný počet knih s názvem 30 minut v kuchyni  prodal za 8 týdnů.

The Times

  • Pinch of Nom není fenomén. Fenomén má začátek a konec. Ale toto – nejdříve FB skupina, poté food blog a nyní tištěné kuchařky trhající rekordy prodejů – je tak ohromné a nezastavitelné, jako rozpínající se vesmír.

The Guardian

  • Ještě než budete pozvedat obočí nad tím, zda jsou tyto dvě dámy těmi pravými, které by měly ostatním radit s hubnutím, vězte, že v průběhu tří let zhubly dohromady o 76 kg a stále v tom pokračují.

Irish Times

 

 

Zajímavost na závěr:

Slovo Nom pochází z pořadu Sezame, otevři se, kde se jím dožadoval sušenek Cookie Monster (modrý Keksík). Toto slovo Nom prý doslova nenáviděla sestra Kate Líza, které pár jako první vyzvala k tomu, že by měl začít hubnout.  Název  byl tedy původně takovou malou pomstou Líze a překvapivě se uchytil.                                                                                                                

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nakladatelství Esence/Euromedia Group a.s.