ijournal.cz

Slunce, seno, jahody. Premiéra prvního českého muzikálu ze vsi již za měsíc

red Zdroj: HDK, foto: -eso- 18.5.2022 Párty a večírky

Bláznivá letní komedie z jihočeských Hoštic podle legendárního filmu Zdeňka Trošky a Petra Markova z roku 1983.

slunce seno jahody

Děj muzikálu, stejně jako filmu, se odehrává v jihočeské vsi Hoštice, do jejíhož JZD přichází na brigádu student vysoké zemědělské školy Šimon Plánička. Ten chce vyzkoušet v praxi svůj experiment na téma „dojivost krav v závislosti na kultuře prostředí“, jinými slovy, chce nechat krávy poslouchat při dojení hudbu. Vedení JZD však nechce o žádném prapodivném pokusu ani slyšet. Šimon tedy zkusí štěstí u faráře Otíka, experiment vyjde a farářova kráva podojí až zázračné množství mléka. Blažena, dcera paní Škopkové, u níž je Šimon ubytován, má za úkol zjistit, jak se věci mají. Všechno zamotá žárlivost Blaženina kluka Vency, který si myslí, že Blažena čeká dítě se Šimonem a ne s ním. A k tomu se ještě po vesnici roznese, že Šimon je synem předsedy krajské zemědělské správy. O zápletky, které přinášejí spoustu komických a zábavných situací tedy není nouze.Obsazení:Ondřej Brzobohatý
Šimon – Martin Písařík / Roman Tomeš
Venca – Jan Kopečný / Filip Hořejš
Miluna – Kateřina Pechová / Felicita Prokešová
Evik – Kristýna Daňhelová / Anna Vopletalová
Škopek – Pavel Kikinčuk / Martin Sobotka
Škopková – Iva Pazderková / Adéla Gondíková
Kelišová – Jaroslava Kretschmerová / Kateřina Macháčková
Blažena – Ivana Korolová / Nikola Ďuricová
Farář – Bronislav Kotiš / Deny Ratajský
Předseda – Václav Vydra /Richard Genzer
Béďa – Martin Holec / Ivo Hrbáč
Hubičková – Pavla Břínková / Světlana Nálepková

Hudbu, texty písní i muzikálové libreto vytvořil Ondřej G. Brzobohatý, pro nějž jde o druhý autorský muzikál uváděný v Hudebním divadle Karlín. Premiéru této letní muzikálové komedie divadlo uvede 16. června 2022 od 19.00 hodin.


„Účastníci muzikálového zájezdu“ se v pondělí 16. května setkali na pravé jihočeské zabijačce v areálu restaurace a zahrady U Sapíků v Klokočné u Prahy. Samotný kuchařský mistr Jaroslav Sapík se podílel na přípravě obvyklých zabijačkových dobrot, které se na akci nabízely. „Začínali jsme ráno ve dvě hodiny, abychom vše do odpoledne stihli a jak vidím, všem moc u nás chutná“, prozradil vyhlášený kuchař a popřál dobrou náladu v nádherném počasí a muzikálu totálně vyprodané hlediště. „Jsem rád, že jste dorazili k nám na venkov si odpočinout a zvednout si náladu. Je občas potřeba z města utéct, aspoň trochu si odlehčit od každodenního života“, popřál všem přítomným pozvaným hostům. Mezi nimi se objevil například muzikant Vašek Noid Bárta s rodinou. Ten bude mít 24. května světovou premiéru písničky a videoklipu s názvem Léto z připravovaného muzikálu. „Je to skvělý filmový producent, střihač, natáčeč, prostě všechno, na co si vzpomenete. Věříme, že se bude klip líbit, jako celý muzikál Slunce, seno, jahody“ oznámil tiskový mluvčí divadla Tomáš Matějovský. Přivítal také autora původního námětu filmu scénáristu Petra Markova s chotí. Jeho scénář se stal předlohou pro muzikál a společně s Ondřejem Brzobohatým konzultoval celý vývoj díla.

Noid Bárta s rodinou
„Prostě si chceme užít hezké odpoledne a večer“. S tímto mottem na party dorazily hvězdy HDK – Světlana Nálepková, Iva Pazderková, Adéla Gondíková, Pavla Břínková, sestry Grossovy, Jan Kopečný, Martin Písařík, Roman Tomeš, režisér Antonín Procházka s mnoha dalšími protagonisty i příznivci divadla.

kostýmJaroslav Sapík
Grossová

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: HDK, foto: -eso-