ijournal.cz

Slavnostní otevření výstavy věnované Tomáši Baťovi

red Zdroj: Muzeum Grévin 5.8.2016 Společenské akce a události, Výstavy a veletrhy

V pražském Muzeu Grévin ožívá fascinující svět velkého českého podnikatele Tomáše Bati. Nejzábavnější muzeum voskových figurín otevřelo ve spolupráci se zlínskou Nadací Tomáše Bati novou část expozice. Návštěvníkům zprostředkuje svět tohoto významného muže a jeho životní filozofii. Přijďte ho zažít i vy. Inspirovat a bavit bude od srpna až do konce října.

výstava Grévin

Expozice Svět Tomáše Bati v Muzeu Grévin je vyvrcholením úspěšné roadshow Baťovy mobilní kanceláře, která po českých a moravských městech putovala od května letošního roku. Jejím cílem je oslavit 140. výročí narození Tomáše Bati a blíže seznámit českou veřejnost s touto osobností, způsobem myšlení a předávat tak dále jeho odkaz.

Myšlenka výstavy Tomáše Bati v Muzeu Grévin se zrodila úplně náhodou, jako většina projektů. Na jedné akci jsme se potkali se zástupci nadace Tomáše Bati, dali jsme se do řeči, pozvali je do muzea a nápad byl na světě. Navíc tato výstava naprosto dokonale zapadla do našeho kreativního konceptu „Grévin – muzeum, které žije“  a jsme velmi rádi, že díky této spolupráci v Muzeu Grévin ožívá právě Svět Tomáše Bati. Můžeme tak české veřejnosti interaktivní formou připomenout velkého a inspirativního podnikatele. Vosková socha Tomáše Bati bude po celou dobu výstavy vévodit této speciální expozici. Přijďte se i vy přesvědčit, že Baťa ve své kanceláři vypadá jako živý,“ říká Daniela Pedret, marketingová a PR ředitelka Muzea Grévin.

Marketingová ředitelka Muzea Grévin Daniela Pedret a ředitel Nadace Tomáše Bati Pavel Velev slavnostně zahájili výstavu Svět Tomáše Bati

Málokdo ví, že budova, ve které dnes Muzeum Grévin sídlí, byla původně jedním z baťovských obchodních domů a spolupracoval na ní významný český architekt Josef Gočár,“ dodává Daniela Pedret.

Baťovu výstavu slavnostně zahájili Daniela Pedret, marketingová a PR ředitelka muzea, spolu s výkonným ředitelem Nadace Tomáše Bati Ing. Pavlem Velevem, který je velkým znalcem Baťovy éry. Stojí i za projektem roadshow představující Baťovu kancelář v mnoha českých a moravských městech.

Jsem velmi potěšen spoluprací Nadace Tomáše Bati a Muzea Grévin. Naše propojení vyústilo v jedinečný projekt, který představuje Tomáše Baťu nejen jako geniálního podnikatele a krále obuvi, ale zejména člověka, který svůj život zasvětil službě zákazníkovi, spolupracovníkům i veřejnosti. Toto bylo základním hnacím motorem, který vedl jeho myšlenky a činy. Málokdo o něm ví, že se nezajímal pouze o prosperitu svých zákazníků a spolupracovníků, ale také konkurence. Tomáš Baťa byl jedním z prvních podnikatelů, který chápal podnikání jako nástroj pro navýšení společenské úrovně všech. Byl bych velmi rád, kdyby odkaz Tomáše Bati inspiroval každého z nás, aby se snažil vyniknout, a to bez ohledu na obor či činnost. Tomáš Baťa řekl: „Dělejte věci nejlépe na světě a svět si vyšlape cestičku k vašim dveřím.“,“ dodává Pavel Velev.

Reklamní plakáty firmy Baťa ze 30. let 20. století na výstavě v Muzeu Grévin

Zahájení výstavy si nenechaly ujít ani celebrity, které se přišly s Baťovým světem seznámit: Petra Svoboda, charismatická moderátorka zpráv na TV Nova, dále herečka Regina Řandová známá z filmu Bota jménem Melichar, ortopedka a bývalá ministryně zdravotnctví Marie Součková, stylista Kája Pavlíček a další. Akci moderoval herec Petr Baťek společně s Danielou Pedret, kteří se každého z hostů nezapomněli zeptat na jejich vztah k botám.

 

O výstavě

Výstava Tomáše Bati nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do jeho kanceláře, odkud řídil své impérium, a seznamuje je s jeho osobním i profesním životem. Připomenou si zde jeho hesla a známé citace, zhlédnou o něm dokument a dobové reklamní kampaně společnosti Baťa je přenesou do 30. let minulého století.

Na výstavě nechybí ani doprovodný program pro děti i dospělé. V rámci interaktivních workshopů si návštěvníci budou moci zahrát „baťovské“ Člověče, nezlob se či si vyrobit „skutečnou botu“ na pravém ševcovském kopytě.

Baťovská soutěž

Po celou dobu roadshow je vyhlášena také soutěž o nejzajímavější fotografii z kanceláře Tomáše Bati. Více informací se objeví na webu muzea a na sociálních sítích.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Muzeum Grévin