ijournal.cz

Skutečně povedený muzikál Anděl páně na prknech karlínského divadla

red Zdroj: foto: archiv HDK (David Kraus) 7.11.2023 Divadlo, Párty a večírky

plakát
Anděl Páně, nový božský muzikál nastudovaný na motivy stejnojmenné filmové pohádky z roku 2005 (režie Jiří Strach) uváděný v Hudebním divadle Karlín se představil v premiéře 26. října.

Anděl Páně
Popletený Anděl Petronel putuje se škodolibým čertem Uriášem po Zemi, aby dokázal Pánu Bohu, jak lehké je napravovat hříšníky a tím se zároveň sám nedostat do pekla. V pozemském světě způsobí spoustu zmatků, ale síla lidské lásky, pevná naděje a všichni svatí nakonec pomohou napravit vše, co Petronel pokazil. Nakonec se smí i vrátit na nebesa, protože na poslední chvíli jednoho hříšníka napraví – sám sebe!

Petronel_Ondrej Rychly
Anděl Páně je muzikálová komedie pro celou rodinu, rozhodně stojí za návštěvu nejen v nadcházejícím čase vánočním. Poskytne všem ten nejskvělejší zážitek, jaký může v současné době pražské muzikálové divadlo nabídnout. Nechybí vtipný humor, krásná hudba s chytlavými písničkami. To vše na nádherné scéně, ani si neuvědomíte, jak vám rychle utečou tři hodiny, které v divadle při představení strávíte.

Anděl Páně
Kromě protagonistů a tvůrců si premiéru i následnou party muzikálu nenechali ujít herci, zpěváci, přátelé divadla. Kdo v showbyznysu něco znamená, nesměl tento večer chybět. Petr Rychlý, který byl právem pyšný na syna Ondru (v roli Petronela) v doprovodu manželky Jany, rodinu doplnila  Ondřejova žena Tereza, dobře se bavila i Iva Pazderková, Dasha, Leona Machálková, Natálie Grossová, Dáša Zázvůrková, rodina Ondřeje Gregor Brzobohatého, manželka Daniela a matka Hana Gregorová s přítelem Ondřejem Koptíkem, sestrou Rolou, Felix Slováček, Marian Vojtko s přítelkyní, kuchař Josef Maršálek s partnerem….

Anděl Páně

Kdo stojí za původním českým muzikálem Anděl Páně?

Námět a libreto: Lucie KonášováAP-Dorotka
Hudba a text: Ondřej Gregor Brzobohatý
Choreografie: Ivana Hannichová
Hudební nastudování: Kryštof Marek
Režie: Martin Čičvák

V hlavních rolích:
Petronel – Ondřej Rychlý, Filip Hořejš
Uriáš – Marek Lambora, Jan Sklenář
Dorotka – Kristýna Daňhelová, Ines Ben Ahmed
Pán Bůh / Rychtář – Jiří Korn
Hrabě – Roman Tomeš, Lukáš Janota
Správce – Viktor Javořík, Petr Vaněk
Klíčnice – Anna Fialová, Karolína Vágnerová
Panna Marie – Veronika Khek Kubařová, Radka Coufalová
Ježíšek – Filip Procházka, Tobiáš Skružný, Prokop Křenek

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: archiv HDK (David Kraus)