ijournal.cz

Movember v Galerii Myslbek s pivem Proovan z pivovaru Proud

red Zdroj: Movember 7.11.2023 Významné osobnosti, veřejné projekty

movember-v-myslbeku

S prvním listopadovým dnem se naplno rozjela osvětová kampaň Movember, která upozorňuje na často podceňované mužské zdraví, a to zejména v souvislosti s prevencí rakoviny prostaty a varlat. Veřejné slavnostní zahájení Movemberu 2023 se uskutečnilo ve středu 1. listopadu v nákupní galerii Myslbek v centru Prahy.
Simon_Bilina__foto_Katka_Sramkova
Atraktivním tematickým programem návštěvníky provedl herec Šimon Bilina.

Příchozí návštěvníci se mohli informovat o rakovině prostaty a varlat, a především o prevenci, která může zachránit život, prohlédnout si ilustrace výtvarníka Tomáše Svobody. Plzeňský experimentální pivovar Proud nabídl svou limitovanou edici nealko piva Proovan – Proud in Movember. Charakteristickým symbolem kampaně Movember je knír, v Myslbeku proto nechyběli zkušení barbeři s radami, jak kníru věnovat náležitou péči. O hudební část se postarala kapela Eddie Stoilow a DJ a na akci se představili i další podporovatelé Movemberu, Angry Beards.

Movember je celosvětová měsíční výzva spojená s fundraisingem. Prostředky vybrané v České republice jsou prostřednictvím Nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ použity na nákup přístrojového vybavení pro uroonkologická pracoviště po celé ČR, zdravotní a osvětové programy a výzkum. Právě v České republice je rakovina prostaty nejčastějším mužským nádorovým onemocněním, které se objevuje zhruba u každého devátého muže (11 %). Incidence nemoci je navíc v ČR o 18,6 % vyšší, než je průměr zemí EU. V žebříčku nejvyššího výskytu nádorů varlat pak Česká republika zaujímá celosvětově 7. místo a neúprosnou diagnózu si každoročně vyslechne zhruba 500 převážně mladých mužů. Jedním z hlavních témat letošní kampaně bude mimo osvěty i blížící se spuštění plošného screeningu, po kterém organizátoři Movemberu dlouhodobě volali.

Knir_movember
https://www.muziprotirakovine.cz/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Movember