ijournal.cz

Škola Cesta k úspěchu otevírá nultý ročník pro nadané děti od 4 let

red Zdroj: Škola Cesta k úspěchu 21.8.2016 Zajímavosti

Přinášíme skvělou zprávu pro rodiče nadaných dětí, kteří se již v mateřské škole nudí. První a jediná základní škola pro nadané děti v České republice – Cesta k úspěchu v Praze – otevírá nultý ročník 2016/2017 pro děti od 4 let.

image děti

Soukromá základní škola Cesta k úspěchu v Praze vzdělává již desátým rokem nadané děti ve věku od 6 do 11 let. Škola Cesta k úspěchu má na zřeteli celkový rozvoj osobnosti nadaného dítěte, se zvláštním důrazem na podporu jeho kladného sebehodnocení, komplexního myšlení, přirozené touhy po vědění, zkoumání a úspěchu ve společnosti. Škola Cesta k úspěchu nabízí rozšířenou výuku anglického jazyka respektující jazykovou úroveň dítěte a komplexní program odpoledních kurzů (jazykových, sportovních, hudebních, vědeckých, mediálních, počítačových a výtvarných).

„Stále častěji se na nás obracejí rodiče nadaných předškoláků s tím, že se jejich děti v mateřských školách nudí a potřebovaly by náročnější vzdělávací program, než je běžná mateřská škola schopna jim nabídnout. Rozhodli jsme se vyjít této poptávce vstříc a otevřít od září 2016 nultý ročník pro děti od 4 let,“ říká zakladatel školy Cesta k úspěchu Dr. Ing. Stanislav Svoboda.

image hra

Škola nabídne dětem hravou formou program, který bude zahrnovat základy matematiky, přírodních věd a  informačních technologií, výtvarnou a hudební výchovu, výuku angličtiny s rodilým mluvčím i mnoho sportovních aktivit.

Psycholog PhDr. Jiří Tyl uvádí: „Mimořádně nadané děti povzbuzují nebo si přímo vynutí vzdělávací program, poskytovaný rodiči, daleko předbíhající i první ročníky školy obecné. Chtějí, abychom je naučili číst, psát a počítat již ve věku mateřské školy. Chtějí studovat v encyklopediích, hledají si informace na počítačích. Překvapují rodiče otázkami, jak vznikl vesmír, jak se to či ono vyrábí, proč žijeme, atd. A proto se těším, že škola Cesta k úspěchu rozšířila svou vzdělávací nabídku i pro děti předškolního věku“.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Škola Cesta k úspěchu